۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ایلان ماسک، ثروتمندترین شخص دنیا و کسی که توییت‌های جنجالی او به تازگی در ارتباط با ارزهای دیجیتال سر و صدای زیادی را به پا کرده است، در یکی از تازه‌ترین اقدام خود یک نظرسنجی را درباره آینده ارز در کره زمین به راه انداخته است که دو گزینه دارد:

  • دوج کوین
  • تمامی ارزهای دیجیتال دیگر با هم!

ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت تسلا و شرکت هوافضای اسپیس‌ایکس (SpaceX)، در حساب توییتری خود یک نظرسنجی به راه انداخته تا ببیند نظر مردم درباره دوج کوین (DOGE) چیست.

ماسک از دنبال‌کنندگان خود خواسته است تا ارز آینده کره زمین را انتخاب کنند. نظرسنجی او دو گزینه دارد:

۱- دوج کوین تا ماه
۲- بقیه ارزهای دیجیتال با هم

تا لحظه تنظیم این خبر، بیشتر پاسخ‌دهندگان (۷۰.۵ درصد) دوج کوین را انتخاب کرده‌اند و ۲۹.۵ درصد دیگر نیز به گزینه دوم رأی داده‌اند.

DOGE

آخرین باری که ماسک سری توییت‌هایی را درباره دوج کوین منتشر کرد، پنجشنبه هفته گذشته بود که آن را ارز دیجیتال مردم توصیف کرد. درپی آن، دوج کوین با ۵۰ درصد صعود به ۰.۰۵۹ دلار رسید.

اما تأثیر این پامپ چندان پایدار نبود و قیمت این ارز دیجیتال، خیلی سریع رو به کاهش گروید. در لحظه تنظیم این خبر قیمت دوج کوین ۰.۰۴۹ دلار در بازار است.

روز ۲۹ ژانویه و یک روز بعد از حواشی مربوط به سهام گیم استاپ (GameStop) و ممنوعیت معاملات آن در پلتفرم رابین‌هود (Robinhood) و چند پلتفرم دیگر، ایلان ماسک هشتگ بیت کوین را در بیوی توییتر خود قرار داد.

وی پس از آن در یک پادکست با بیان اینکه بیت کوین خوب است، اذعان داشت که طرفدار این ارز دیجیتال شده است. اینها مزید بر علت شد تا بیت کوین در حدود ۲۰ درصد رشد کند و از ۳۲,۰۰۰ دلار به حدود ۳۸,۵۰۰ دلار برسد.

این بار نیز مانند مورد دوج کوین، «اثر ماسک» چندان دوام نیاورد و قیمت بیت کوین دوباره به محدوده ۳۵,۰۰۰ دلاری بازگشت.

با تمامی تفاسیر، در روز پنجشنبه چهارم فوریه که مدیرعامل تسلا شروع به توییت‌کردن درباره ارز محبوبش [دوج کوین] کرد، هشتگ بیت کوین را از بیوی توییترش حذف کرد.

بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار درحال معامله است و با ارزش بازاری ۷۴۷ میلیارد دلاری، سهم ۶۰ درصدی از بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

منبع: “u.today