۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بنا بر گزارش‌ها، ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد دنیا، ضمن حمایت کردن از بیت کوین اینگونه گفته است که به‌زودی شاهد پذیرش بیشتر بیت کوین در اقتصاد سنتی دنیا خواهیم بود.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا که اکنون ثروتمندترین فرد دنیانیز می‌باشد، در گفتگویی خصوصی در پلتفرم کلاب‌هاوس (Clubhouse) اینگونه پیش‌بینی کرده است که بیت کوین فاصله‌ای با پذیرش بیشتر ندارد.

کلاب‌هاوس پلتفرمی اجتماعی به جهت گفتگوهای صوتی است. پیوستن به این گفتگوهای صوتی تنها با دعوت امکان‌پذیر است. به‌نوعی می‌توان اینگونه نیز بیان کرد که کلاب‌هاوس پلتفرم برای کنفرانس‌های خصوصی است.

در این گفتگو اندرسن هوروویتز (Andressen Horowitz)، یکی از سرمایه‌گذاران مطرح دنیا، از ایلان ماسک درخواست کرد تا نظرش در مورد بیت کوین را بیان کند.

ماسک چند روز پیش در بیوی توییتر خود هشتگ بیت کوین را اضافه کرده بود. پس از این اقدام، قیمت بیت کوین تنها در عرض ۳۰ دقیقه جهشی برابر با ۱۴ درصد را تجربه کرد. بسیاری از سرمایه‌گذاران و طرفداران ارزهای دیجیتال بعد از این اتفاق این  انتظار را داشتند که نظرات مثبتی در مورد بیت کوین از طرف ماسک منتشر شود.

به‌گفته افرادی که به این گفتگو گوش می‌دادند، ماسک اینگونه اعلام کرد:

اینگونه فکر می‌کنم که بیت کوین چیز خوبی است و من حامی بیت کوین هستم. فکر می‌کنم بیت کوین به‌زودی با پذیرش بیشتری از طرف [جامعه] اقتصاد سنتی روبه‌رو می‌شود.

جیمز تودار (James Todar) که از مدیران ارشد گریمتر کپیتال (Graymatter Capital) است با مثبت خواندن اظهارات ماسک، بیان کرد:

یکی از آینده‌نگرترین مخترعان دوران ما [می‌گوید] از بیت کوین عقب افتاده است. هم‌اکنون  در کلاب‌هاوس، ایلان ماسک گفت که یکی از دوستانش در سال ۲۰۱۳ کیکی با شکل بیت کوین به او داده است. علیرغم اینکه ماسک گفت دیر به مهمانی بیت کوین وارد شده است، اعلام کرد که فکر می‌کند بیت کوین به‌زودی در اقتصاد مقبولیت بیشتری را پیدا می‌کند.

دن تاپیرو (Dan Tapiero)،‌ یکی از مدیران ارشد تنتی هولدینگز (۱۰T Holding)، نیز با بیان اظهارات مشابهی بیان کرد که حمایت ثروتمندترین مرد دنیا از بیت کوین، «حس خوبی» دارد. وی در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد:

به‌نوعی اینکه ایلان ماسک، فردی هم‌سن من که ثروتمندترین مرد دنیاست، حامی بیت کوین است، حس خوبی القا می‌کند. رفته‌رفته از [بیل] گیتز، ‌[وارن] بافت و [جف] بزوس، افراد سن‌بالاتر در فناوری‌های قدیمی یا افرادی که اصلا در حوزه فناوری فعالیتی ندارند و بیت کوینر [هم] نیستند، خسته می‌شویم. با حضور افراد سنت‌شکن با ذهنی آینده‌نگر، شاید برای نسل ما (نسل زد) امیدواری نیز وجود داشته باشد.

گزارش‌ها خبر از آن می‌دهد که میلیاردرهایی مانند تیم دریپر (Tim Draper) از ماسک خواسته‌اند که در کسب‌وکارهای خود، مانند تسلا، بیت کوین را پذیرا باشد. این اقدام می‌تواند به جهش قابل‌توجه پادشاه ارز دیجیتال منجر شود.

پس چرا قیمت بیت کوین سقوط کرد؟

بلافاصله پس از صحبت‌های ماسک، قیمت بیت کوین سقوطی معادل با ۳ درصدی را تجربه کرد. بسیاری بر این باورند که کاهش قیمت بیت کوین بعد از اظهارات ایلان ماسک به دو دلیل بوده است. اولین عامل آن، این بود که انتظار می‌رفت ماسک میزان دارایی‌های بیت کوین خود را برای عموم فاش کند که نکرد. عامل دوم نیز فروش پس از انتشار خبر بود. یک نقل قدیمی در بازار سرمایه برای این موضوع وجود دارد که می‌گوید «با انتشار شایعه بخر و با انتشار خبر بفروش».

گزارش‌ها نشان دهنده این است که وضعیت بیت کوین بعد از پامپ اخیر که به‌واسطه توییت روز جمعه ایلان ماسک اتفاق افتاد، تضعیف شده است. در حال حاضر معامله‌گران با دقت نوسانات بیت کوین و پاسخ این ارز دیجیتالی به مقاومت‌های ۳۴,۵۰۰ و ۳۵,۰۰۰ دلاری را در زیر نظر خود گرفته‌اند. تحلیل‌گران بر این باورند که شکسته نشدن این مقاومت‌ها می‌تواند باعث سقوط بیشتر قیمت شود.

منبع: “cointelegraph