۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

پس از اینکه ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، در اطلاعات حساب توییتر خود با ۴۳ میلیون دنبال‌کننده، نام بیت کوین را اضافه کرد، قیمت پادشاه ارز دیجیتال تنها در طی چند دقیقه ۱۴ درصد رشد کرد.

ماسک که اکنون ثروتمندترین مرد دنیا است، دیروز اطلاعات کاربری خود در توییتر (بیو) را به «بیت کوین» تغییر داد. پس از این اتفاق قیمت بیت کوین بلافاصله جهشی در حدود ۱۴ درصد را تجربه کرد.

صبح جمعه و پیش از تغییر بیو توییتر، ماسک در توییتی به نسبت عجیب نوشته بود:

وقتی به گذشته برگردیم، غیرقابل اجتناب است.

هنوز مشخص نیست که منظور ایلان ماسک از این جمله و «غیرقابل اجتناب» چیست.

ایلان ماسک

صفحه توییتر ایلان ماسک

این توییت ماسک بلافاصله مورد توجه ۴۳ میلیون دنبال‌کننده وی قرار گرفت. برخی از کاربران تصور کردند که این توییت به جهش قیمت دوج کوین مرتبط است. قیمت دوج کوین پنجشنبه با جهش حیرت‌انگیزی توانست ۷۰۰ درصد رشد کند. برخی از کارشاناسان معتقدند جرقه این جهش قیمت در انجمن وال استریت بتز (Wallstreetbets) ردیت و پس از عملکرد خارق‌العاده سهام گیم استاپ (GameStop) زده شده است. برخی دیگر نیز توییت ماسک را به بیت کوین نسبت دادند.

دو دقیقه پس از توییت ایلان ماسک، قیمت بیت کوین جهشی ناگهانی را آغاز کرد و در عرض تنها ۳۰ دقیقه ۱۳.۹ درصد افزایش را ثبت کرد. در این افزایش، قیمت بیت کوین از محدوده ۳۲,۱۹۴ به مرز ۳۶,۶۷۰ دلار رسید. این جهش در ساعات بعد سبب شد تا قیمت بیت کوین با ثبت رشدی ۲۰ درصدی در ۲۴ ساعت قبل از آن، به ۳۷,۴۲۰ دلار نیز برسد.

دسامبر ۲۰۲۰ (آذر)، پس از توییت ایلان ماسک در ارتباط با دوج کوین، قیمت این ارز دیجیتال ۲۵ درصد رشد را تجربه کرد. نباید فراموش کرد که ماسک پیش‌تر نیز پست‌های طنزی با لوگوی دوج کوین و متن «غیرقابل اجتناب» منتشر کرده بود و همین مسئله می‌تواند بیانگر این مسئله باشد که توییت اخیر هم خطاب به دوج کوین بوده است.

این برای اولین بار نیست که یک میلیاردر نام بیت کوین را به اطلاعات حساب کاربری خود در توییتر اضافه می‌کند. جک دورسی، مدیرعامل توییتر نیز اواسط سال گذشته میلادی چنین کاری را کرده بود. دورسی مدیرعامل شرکت اسکوئر (Square) نیز می‌باشد. اپلیکیشن کش‌اپ (CashApp) که توسط اسکوئر توسعه یافته است، در حوزه خدمات خریدوفروش ارزهای دیجیتالی فعالیت دارد. مطابق با گزارش‌ها، بیش از ۸۰ درصد درآمد کش‌اپ از طریق معاملات بیت کوین بوده است.

منبع: “cointelegraph