۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

پس از آن‌که ایلان ماسک توییت دیگری را در مورد دوج کوین انتشار داد، قیمت این ارز دیجیتال جهشی ۳۰ درصدی را تجربه کرد. اکنون دوج کوین محبوب سلبریتی‌ها شده است؛ اسنوپ داگ، رپر آمریکایی، جدیدترین سلبریتی مشهوری است که دوج کوین او را جذب خودش کرده است. ماسک نیز در توییت خود به تمجید اسنوپ داگ از دوج کوین اشاره کرده است.

اسنوپ داگ در توییتی خطاب به ایلان ماسک که به‌سرعت هم در شبکه‌های مجازی سروصدا کرد، تصویری فتوشاپ‌شده از هفتمین آلبوم استودیویی خود را منتشر کرد که در آن، صورت خود را با تصویر سگی که در لوگوی دوج کوین دیده می‌شود جایگزین کرده بود.

Dogecoin

جین سیمونز (Gene Simmons)، خواننده مشهور گروه کیس (Kiss)، از جمله افراد دیگری بود که نسبت به دوج کوین واکنشی را نشان داد. او با انتشار تصویری از انیمیشن شیرشاه (The Lion King)، خودش، ایلان ماسک و اسنوپ داگ را در حال بالا بردن دوج کوین نشان داده است. البته ایلان ماسک هم خودش کمی بعدتر این تصویر را بازنشر کرد.

Elon Musk
عکس منتشرشده در توییتر ایلان ماسک

ماسک در اوایل هفته جاری نیز با توییتی در مورد دوج کوین، آن را «ارز دیجیتال مردم» لقب داد. این توییت در نهایت باعث شد که قیمت دوج کوین افزایش ۵۰ درصدی را تجربه کند.

قیمت دوج کوین از هفته گذشته تا کنون چیزی در حدود ۲۰۰ درصد رشد کرده است. ۲۹ ژانویه، دوج کوین اوج تاریخی خود در محدوده ۰.۰۸۷ دلاری را ثبت کرد. در حال حاضر نیز هر واحد دوج کوین در محدوده ۰.۰۵ دلار در حال معامله است.

اینکه ایلان ماسک به‌عنوان ثروتمندترین مرد جهان به تبلیغ و تمجید دوج کوین پرداخته است ورای واقعیت است؛ چراکه دوج کوین یک ارز دیجیتال طنز یا میم کوین (Memecoin) به حساب می‌آید. ماسک نیز در این باره می‌گوید:

سادگی [دوج کوین] نبوغ آن است.

وی در اظهارنظر دیگری دوج کوین را «بامزه‌ترین ارز دیجیتال» خوانده و بیان کرد که شوخی‌بودن آن بزرگترین ویژگی آن است. به‌نظر وی اگر یک میم کوین به یک ارز واقعی تبدیل شود، نتیجه‌اش «عجیب‌ترین» اتفاق ممکن خواهد بود. او در این باره اینگونه نوشته است:

عجیب‌ترین نتیجه چه می‌تواند باشد؟ مسلماً اینکه یک ارز که به‌عنوان یک شوخی ساخته شده بود، به یک ارز واقعی تبدیل شود.

ماسک کمی پیش‌تر یک نظرسنجی در توییتر خود به راه انداخته بود و از دنبال‌کنندگان خود درخواست کرد که پیش‌بینی کنند ارز آینده زمین چه خواهد بود. در این نظرسنجی چیزی در حدود ۷۲ درصد به دوج کوین رأی دادند و ۲۸ درصد هم دیگر ارزهای دیجیتال را انتخاب کردند.

ماسک در هفته‌های اخیر بیت کوین را نیز به بیوی توییتر خودش اضافه کرده بود. البته لازم به ذکر است که چند روز پیش بیت کوین را از بیوی توییتر خود حذف کرد.

منبع: “u.today