۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بر اساس گزارشی که در مطبوعات روسیه انتشار یافته است، بورس مسکو (MOEX) در حال تهیه پیش نویس لایحه‌ای میباشد که به بورس مسکو اجازه می‌دهد تجارت دارایی‌های مالی دیجیتال (DFA) و اوراق بهادار مبتنی بر آن‌ها را انجام دهد. روزنامه ودوموستی روز پنجشنبه گزارش داد که بورس اوراق بهادار این لایحه را از طرف بانک مرکزی روسیه، تهیه می‌کند.

همچنین دراینجا بخوانید؛ آغاز پروژه رمزریال توسط بانک مرکزی از امروز

طرح بورس مسکو درباره دارایی‌های مالی دیجیتال

سرگئی شوتسوف، رئیس هیئت نظارت MOEX، طی سخنانش در یک کنفرانس بانکی بیان کرد که این لایحه، تجارت دارایی‌های مالی دیجیتال و گواهینامه‌های دارایی‌های مالی دیجیتال معامله می‌شوند را پیش بینی خواهد کرد. شوتسوف اظهار داشت: این سازمان و شرکت‌های تابعه آن به تنظیم کننده درخواست خواهند کرد و من امیدوارم که آنها وضعیت اپراتورهای این سازمان برای تجارت DFAها را درک کنند. او اضافه کرد:

ما می خواهیم بازار، بین حساب بلاک چین و حساب سپرده گذاری انتخاب کند و در صورت تصویب این قانون، سپرده گذاران روسی می توانند DFA را در حساب‌های خود و در بستر بلاک چین نگه دارند. به محض اینکه مشتری به دارایی اساسی نیاز پیدا کند، سازمان گواهی را بازخرید کرده و مشتری دارایی را در حساب خود در بستر بلاک چین دریافت خواهد کرد.

به گفته شوتسوف، عدم آشنایی مسئولان مانعی برای این فناوری در دفتر کل توزیع شده روسیه میباشد. او بیان داشت:

وقتی مشخص نیست که باید با چه کسی تماس بگیرید و یا از چه کسی شکایت کنید، بسیاری از مردم و سرمایه گذاران تمایل خود را از دست می‌دهند.

همچنین در اینجا بخوانید؛ کمیسیون بورس اوراق بهادارآمریکا بر NFT نظارت میکند

شوتسوف بیان کرد که این لایحه در حال حاضر توسط بانک مرکزی روسیه در دست بررسی است. آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی دومای ایالتی و رئیس انجمن بانکداری روسیه در ماه جولای پیشنهاد کرد که MOEX با الگوبرداری از نمونه‌هایی مانند بورس تورنتو و بورس آلمان، تبدیل به یک صرافی ارز دیجیتال بزرگ شود. سخنگوی MOEX در ماه آگوست نیز اظهار کرد که این سازمان انتظار دارد اجازه تجارت DFA را داشته باشد. آرتم ژلزنوف، مدیر عامل MOEX International نیز بیان کرد که این اقدام به نفع مشتریان ما خواهد بود.

منبع: Cointelegraph