۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با گسترش یافتن فعالیت‌های غیرقانونی در بازارهای توکن‌ غیرمثلی (NFT)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) موج جدیدی از تحقیقات را متوجه این بازارها و سازندگان NFTها کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به رهبری گری گنسلر (Gary Gensler) که مدیرعامل کریپتواسکپتیکال (crypto-skeptical) است. تحقیقات خود را برای یافتن موارد احتمالی اوراق بهادار ثبت نشده در بین ایجادکنندگان و بازارهای NFT شروع کرده است.

منابع ناشناس اعلام کردند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال بررسی این موضوع است. که آیا از توکن‌های غیرمثلی (NFT) خاص، مانند اوراق بهادر سنتی و برای جمع‌آوری پول استفاده می‌شود یا خیر.

طی چند ماه گذشته، وکلای واحد اجرایی این کمیسیون، چندین احضاریه ارسال کردند. که در آن خواستار اطلاعاتی در مورد برخی از NFTها و عرضه‌‌های توکن شده‌اند.

تمرکز این کمیسیون در طول سال گذشته بر روی پروژ‌ه‌های وام دهی ارزهای دیجیتال بود. هم‌اکنون نیز شاهد ورود پرقدرت این کمیسیون برای بررسی NFTها هستیم. این کمیسیون علاقه زیادی به بررسی نحوه استفاده از NFTهای تقسیم شدنی دارد. این NFTها قابلیت تقسیم شدن را دارند تا به واحد‌های کوچک تر برای فروش جداگانه تبدیل شوند.

البته فعالان بازار چند وقتی است که نشانه‌های هشدار این تحقیقات را مشاهده نموده‌اند. در مارس سال ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹) هستر پیرس (Hester Peirce) یا همان کریپتو مام (Crypto Mom) هشدار داد. که فروش NFTهای قابل تقسیم این امکان را در بر دارد تا قانونی را نقض کند.

ترجیحا چیزی ایجاد نکنید که به عنوان یک کالای سرمایه گذاری شناخته بشود. چون آن چیز در زمره اوراق بهادار (Security) قرار خواهد گرفت.

جریمه بی سابقه BlockFi

این تحقیقات جدیدترین مورد در موج اقدامات قانونی است که به تازگی با هدف کنترل بیشتر بازار ارزهای دیجیتال آغاز شده است. اخیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، شرکت بلاک‌فای ( BlockFi ) را که در حوزه وام دهی ارزهای دیجیتال در نیوجرسی آمریکا مستقر است را به دلیل عدم درج عبارت « بهره بالا: محصول وام دهی به عنوان اوراق بهادار» با جریمه بی‌سابقه ۱۰۰ میلیون دلاری نقره داغ کرده است.

بیت کوین و اتریوم به این دلیل که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالت متحده آنان را به عنوان اوراق بهادار در نظر ندارد، (حداقل هنوز در نظر ندارد) مشمول این بررسی‌ها نمی‌شوند. اما سایر دارایی‌های دیجیتال به خوش شانسی‌ آن‌ها نبوده اند، به ویژه ریپل لبز (Ripple Lab)، شرکت مادر XRP که از اواخر سال جاری بر سر فروش اوراق بهادر ثبت نشده در پی حل و فصل یک پرونده حقوقی است.

منبع:”cointelegraph