۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

برخلاف داده‌هایی که نشان می‌دهد کاهش قیمت بیت کوین ممکن است به حدی پیش رفته باشد که برای یک ماینر معمولی بدون سود باشد، هلدینگ ماراتون دیجیتال می‌گوید که به هولد ارزهای دیجیتال موفق و استخراج بیت کوین خود ادامه خواهد داد. در اوایل این ماه، ماراتون گفت که از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیت کوین خود را نگه داشته است. طبق گزارش‌ها، در اول ژوئن ۲۰۲۲ این شرکت تقریباً ۹۹۴۱ BTC در اختیار داشت.

کاهش قیمت بیت کوین استخراج ماراتون دیجیتال را متوقف نمی‌کند

معاون ارتباطات هلدینگ ماراتون دیجیتال که چارلی شوماخر (Charlie Schumacher) نام دارد. در ۱۵ ژوئن گفت که «اگرچه این شرکت از نوسانات کلان در امان نیست، اما به دلیل هزینه کم عملیات و قیمت ثابت برای برق می‌تواند به کار خود ادامه دهد».

در سه ماهه نخست ابتدایی امسال، هزینه ما برای جمع آوری بیت کوین تقریباً ۶۲۰۰ دلار بود. همچنین ما قیمت ثابتی برای برق داریم، بنابراین نوسانات بازارهای انرژی منجر به تغییرات خاصی برای ما نمی‌شوند.

شوماخر در ادامه افزود که، این شرکت بیشتر بر استخراج بیت کوین خود و هولد ارزهای دیجیتال پیشرو تمرکز دارد، با این باور که ارزش این دارایی‌ها در بلندمدت بهتر می‌شوند.

از آنجایی که ما وضعیت مالی خود را به دلار آمریکا گزارش می‌دهیم، کاهش قیمت بیت کوین همیشه بر نتایج مالی ما تأثیر بسزایی خواهد داشت. برای ارزیابی پیشرفت خود در داخل، سعی می‌کنیم بیشتر روی استخراج بیت کوین خود تمرکز کنیم. مسلم است که ارزش بیت کوین در زمان استخراج به دلار کمتر است، اما اگر به توانایی ارز دیجیتال برتر برای افزایش قیمت در بلندمدت اعتقاد دارید، کسب بیت کوین بیشتر هرگز چیز بدی نیست.

در بیانیه‌ای در ۹ ژوئن، ماراتون گفت که بیت کوین خود را هولد کرده است و از اکتبر ۲۰۲۰ هیچ‌کدام را نفروخته است. طبق گزارش‌ها در ۱ ژوئن ۲۰۲۲ ماراتون دیجیتال تقریباً ۹۹۴۱ BTC در اختیار داشت که با کاهش قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

به استخراج ادامه دهید

شوماخر به این نکته اشاره کرد که با کاهش قیمت بیت‌کوین، تعداد افرادی که می‌توانند به استخراج سودآور ادامه دهند نیز کاهش می‌یابد، که این امر باعث خروج ماینرهای ناکارآمد و همچنین کاهش دشواری استخراج بلاک‌های جدید می‌شود.

زمانی که میزان سختی کاهش می‌یابد، کسانی که می‌توانند به استخراج ادامه دهند این فرصت را دارند که بیت‌کوین بیشتری کسب کنند.

بیت کوین

نرخ هش بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته. منبع: Blockchain.com

نرخ هش فعلی بیت کوین، که به عنوان قدرت پردازش بیت کوین نیز شناخته می‌شود، در حال حاضر از بالاترین سطح تاریخی ۲۳۱.۴۲۸ EH/s در ۱۲ ژوئن به ۲۰۵.۱۶۳ EH/s کاهش یافته است.
یک سال پیش پس از سرکوب استخراج ارزهای دیجیتال توسط چین، که بیت کوین از اوج نرخ هش ۱۸۰.۶۶۶ EH/s در ماه می ۲۰۲۱ به ۸۴.۷۹ EH/s در ژوئیه ۲۰۲۲ رسید، قدرت تأثیر آن بر بازار آشکارتر شد.

قیمت بیت کوین با هزینه متوسط ​​استخراج مطابقت دارد

هفته قبل، پلتفرم CryptoRank تاکید کرد که در ۱۶ ژوئن، قیمت بیت کوین با میانگین هزینه استخراج برابری می‌کرد و اشاره کرد که برای برخی حتی ممکن است در حال حاضر ماین کردن سودآور نباشد.

مارکوس تیلن (Markus Thielen) مدیر سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت دارایی دیجیتال IDEG سنگاپور، گفت که ممکن است مشکلات جدیدی برای صنعت استخراج به وجود بیاید، زیرا اکثر آنها بودجه خود را در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱، قبل از تغییر شرایط بازار و کاهش قیمت بیت کوین تعیین کرده بودند.

ما در واقع انتظار داریم که سقوط بزرگی رخ دهد، زیرا اکثر ماینرها بودجه سال ۲۰۲۲ خود را در اوایل سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ تنظیم کرده‌اند و شرایط بازار به طور اساسی تغییر کرده است.

تیلن گفت که آنها حدس می‌زنند که بسیاری از ماینرهای کوچکتر که صرفه‌جویی در مقیاس ندارند، دارای نرخ سربه سر در حدود ۲۶ تا ۲۸ هزار دلار خواهند بود. کاهش قیمت بیت کوین در حال حاضر تا ۲۰،۰۸۵ دلار ادامه داشته است.

هفته قبل، گزارشی توسط S3 Partners نشان داد که هلدینگ مارتون دیجیتال یکی از شرکت‌های بزرگ فهرست شده در ایالات متحده است که در کنار میکرواستراتژی (MicroStrategy) و کوین بیس (Coinbase) بیشترین محبوبیت را بین فروشندگان شورت دارد.

منبع: “cointelegraph