۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

فدرال رزرو طبق انتظارات عمل کرد و نظرات ریاست این مجموعه، جروم پاول، منجر به ایجاد نوسانات کوتاه مدت در قیمت بیت کوین شد. بیت کوین در ۲نوامبر در پی تصمیمات فدرال رزرو ایالات متحده مبنی بر تصویب چهارمین افزایش متوالی ۰.۷۵درصدی نرخ بهره شاهد نوسانات فوری بود.

احتمال افزایش نرخ بهره در آینده

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بیتکوین ابتدا به ۲۰۲۰۰دلار کاهش یافت و سپس به‌طور لحظه‌ای به ۲۰۸۰۰دلار بازگشت.

فدرال رزرو در بیانیه‌ای که به نمایندگی از کمیته بازار آزاد فدرال به اشتراک گذاشته شد، افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره، که فشرده‌ترین برنامه افزایشی نرخ بهره در چهل سال اخیر است را تأیید کرد.

این کمیته به دنبال دستیابی به حداکثر اشتغال و تورم ۲درصدی در بلندمدت است. در حمایت از این اهداف، کمیته FOMC تصمیم گرفت تا محدوده هدف برای نرخ وجوه فدرال را به ۳ تا ۴درصد افزایش دهد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ واکنش قیمت بیت کوین نسبت به اعلام نرخ بهره از FOMC

این کمیته پیش بینی می کند که افزایش مستمر در محدوده هدف برای دستیابی به یک سیاست پولی که به اندازه کافی محدود کننده باشد تا تورم را در طول زمان به ۲ درصد برگرداند، مناسب خواهد بود. تحلیلگران اقتصادی افزایش نوسانات ناشی از تصمیم‌گیری فدرال رزرو را از مدت‌ها قبل پیش‌بینی کرده بودند.

مایکل ون دی پوپ، بنیان‌گذار شرکت Eight، در توییتر خود اظهار داشت:

مراقب باشید، نوسانات در طول این رویداد بالا خواهد بود، قبل از انجام حرکت واقعی فیک برک اوت ها اتفاق خواهند افتاد!

افزایش نرخ تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

اگر پاول جروم به افزایش‌های آهسته‌تر احتمالی یا چرخش در سیاست اشاره کند، وضعیت ممکن است به طرز چشمگیری تغییر کند.

همچنین دراینجا بخوانید؛ نرخ بالای پذیرش بیت کوین در سالهای نزدیک

بازار و تحلیلگران بیت کوین انتظار این افزایش ۷۵ واحدی را داشت. حساب محبوب تجزیه و تحلیل بازار CryptoISO خلاصه کرد و افزود:

ما می‌دانستیم که فدرال رزرو یک کاهش/مکث نهایی را مخابره کرده است. این یک تغییر موضع نیست، بلکه بیشتر یک ارزیابی مجدد است، زیرا داده‌ها برای مشاهده چگونگی جریان آن به دست می‌آیند. افزایش ۷۵ واحد همیشه اثرگذار نخواهد بود.

این بیانیه تایید کرد که مقامات فدرال رزرو به اتفاق آرا به افزایش 0.75 درصد رای داده‌اند.

منبع: Cointelegraph