۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

فدرال رزرو بازارها را برروی پای خود نگه می دارد. در حالی که قیمت بیت کوین قبل از باز شدن وال استریت بالاتر می‌رود. بیت کوین (BTC) در 27 جولای (5 مرداد) تلاش خود را کرد تا ضررهایش را جبران کند. به دلیل اینکه روز قضاوت برای دارایی‌های ریسک‌پذیر فرا رسید.

نمودار کندل 1 ساعته بیت کوین

مقاومت 24300 دلاری نشانه خوبی نیست

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView بالاترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت را درست همزمان با قبل از بازشدن روز وال استریت تأیید کردند. قیمت این ارز در اولین بخش هفته به زیر 21000 دلار سقوط کرده بود. این سقوط باعث تشدید عصبانیت تریدرهایی شد که از قبل نگران باد مخالف از سمت فدرال رزر و ایالات متحده بودند.

در 27 جولای (5 مرداد) قرار بر این بود که کمیته بازارهای آزاد فدرال رزرو (FOMC) افزایش نرخ بهره را فاش کند. پیش‌بینی‌ها از نظر مقدار چیزی مابین 75 تا 100 واحد متغیر است. ولی بیشتر انتظارات برروی 75 واحد است. با این تفاسیر، هر دو احتمال برای ارزهای دیجیتال نامطلوب هستند. به دلیل آن‌که منعکس کننده نگرانی‌ها در مورد تورم و تمایل به نزدیک‌ کردن اقتصاد به رکود برای مهار آن هستند.

کریپتو تونی(Crypto Tony)، تحلیل‌گر مطرح بازار، در قسمتی از آخرین توییت خود این‌گونه خلاصه کرده است:

«تا زمانی که درزیر محدوده 22200 دلاری قرار داریم، درپوزیشن شورت خود باقی می‌مانم».

بازپس گیری محدوده بالا منجر به باز شدن پوزیشن لانگ می‌شود تا زمانی که در بالا باقی بمانیم.

برخی دیگر از فعالان، فراتر از رویداد فدرال رزرو نگاه کردند. آن‌ها هشدار دادند که حتی سفر اخیر بیت کوین به بالاترین سطح چند هفتۀ اخیر نیز برای تغییر روند نزولی آن کافی نیست. منبع نظارت آنچین Whalemap نیز در این خصوص این‌گونه نتیجه‌گیری کرد:

«رد شدن (Rejection) بیت کوین با وجود عدم موجودی 24 هزار دلاری، نشانه خوبی نیست.»

نه TA و نه پروفایل حجم آنچین، این سطح را به عنوان مقاومت ندیده‌اند. نمودار همراهی از قیمت محقق شده بر اساس آدرس [تفکیک قیمت آخرین باری که گروه های مختلف بیت کوین جابجا کرده‌اند ] عدم وجود مقاومت نسبی در بالای محدوده 24280 دلاری بیت کوین را نشان می‌دهد.

داده‌های شرکت تحلیلی گلاسنود برروی این موضوع تایید دارد که مجموع قیمت محقق شده بیت کوین در زمان نگارش این مقاله ۲۱۸۰۰ دلار بود.

واکنش قیمت بیت کوین بعد از انتشار خبر نرخ بهره

افزایش یکباره نرخ جدول واکنش قیمت بیت کوین

با این تفاسیر، شرکت تجاری QCP Capital درخصوص تأثیر فدرال رزرو برروی بازار بیشتر گفت که سابقه تاریخی آن در واقع به نفع هودلرها بوده است. اینگونه پیش‌بینی می‌شود که جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو قصد دارد به بازارها اطمینان دهد که افزایش نرخ بهره در آینده به این شدت نخواهد بود.

آن‌ها در آخرین به‌روزرسانی بازار خود که برای اعضای کانال تلگرام منتشر شد، نوشته‌اند:

«هر جلسه FOMC در سال جاری شاهد واکنش مثبت بازار به تصمیم Fed درباره نرخ بهره بوده است. ما برای این جلسه نیز همین انتظار را داریم.»

همچنین به احتمال زیاد، پاول نشان دهد که این افزایش 75 واحدی نرخ بهره تنها یکبار است. فدرال رزرو به دلیل کندی رشد و کاهش تورم (با کاهش قیمت کالاها در سراسر جهان) به 50 واحد باز خواهد گشت. بازارها نیز به این اتفاق واکنشی مثبت نشان خواهند داد. با این حال، بدین معنا نیست که اعلام نرخ بهره برای بازار هیچ تنشی به همراه نداشته باشد.

منبع: “Cointelegraph