۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (2 امتیاز)

هارد فورک کاردانو Vasil در شبکه آزمایشی Cardano تکمیل شد. با احرای موفق هارد فورک در تست نت، به واقعیت اجرای آن در mainnet نزدیک‌تر شدیم. این اتفاق نویدبخش ارتقاهایی با عملکرد گسترده‌تری است.

راه‌اندازی هاردفورک کاردانو Vasil

توسعه‌دهندگان پروژه، اپراتورهای استخر سهام (SPO) و صرافی‌ها اکنون مشتاق شده‌اند تا کار خود را در شبکه آزمایشی (Testnet) اجرا کنند. با این کار آنها مطمئن می‌شوند که ادغام‌ها زمانی که شبکه اصلی (mainnet) Vasil را در حدود چهار هفته دریافت کرده و به خوبی اجرا می‌شود.

پس از تکمیل در شبکه اصلی، هارد فورک Vasil به برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) اجازه ایجاد بلوک سریع‌تر و مقیاس‌پذیری بیشتری در کاردانو را خواهد داد. Input Output HK (IOHK)، سازمانی که کاردانو را تولید و ارائه کرد، در توییتی در 3 ژوئیه عنوان کرد که توسعه‌دهندگان علاوه بر ارتقاء عملکرد، از «عملکرد و کارایی اسکریپت اصلاح شده» و هزینه‌های کمتر بهره‌مند خواهند شد.

همین‌طور هارد فورک کاردانو Vasil امکان همکاری مابین زنجیره‌های جانبی کاردانو (ADA) را نیز فراهم می‌کند. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که توسعه‌دهندگان در تلاش هستند تا در فاز فعلی Basho توسعه بلاک چین راه‌اندازی کنند. Basho چهارمین مرحله توسعه برای کاردانو است که برروی مقیاس‌بندی تمرکز دارد و با فاز Voltaire که در آن حاکمیت تمرکز اصلی خواهد بود، دنبال خواهد شد.

همین‌طور IOHK در ادامه خاطرنشان کرد، تا زمانی که شرکای اکوسیستم آماده نباشند، پیشنهادی برای هارد فورک شبکه اصلی وجود نخواهد داشت. ولی طبق انتظارات تا حدود چهار هفته دیگر ارائه خواهد شد. در فاز قبلی (Goguen)، شاهد راه‌اندازی قابلیت‌های قرارداد هوشمند در Cardano بودیم که توسعه‌دهندگان امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) با راه‌اندازی ده‌ها dapp و پروتکل‌های DeFi بر اساس ردیاب اکوسیستم Cardano Cube از آن بهره‌مند شدند.

براساس گفته‌های DeFi Llama، در حال حاضر صرافی غیرمتمرکز (DEX) WingRiders برترین برنامه کاردانو با حدود 49.7 میلیون دلار ارزش کل موجودی قفل شده (TVL) می‌باشد. هرچند به گفته CoinGecko، هارد فورک تست نت کمک چندانی به حرکت ADA نکرده است، زیرا در طول مدت 24 ساعت گذشته این ارز تنها 0.1 درصد افزایش را ثبت و به 0.45 دلار رسیده است.

منبع: “Cointelegraph