۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

پس از انجام و عملی شدن هاردفورک های قبلی کاردانو قیمت این ارزدیجیتال سقوط بدی را تجربه کرده است. Vasil از این قاعده مستثنی نیست. به‌روزرسانی Vasil مورد انتظار کاردانو در ۲۲ سپتامبر منتشر شد که وعده می‌دهد بلاک چین آن را مقیاس‌پذیرتر و ارزان‌تر از قبل کند. با این حال، این ارتقا نتوانست حرکت صعودی را به بازار کاردانو بیاورد.

چه چیزی مانع از افزایش قیمت کاردانو می شود؟

قیمت کاردانو از زمان به‌روزرسانی تقریباً ۹.۵ درصد کاهشی شده است و در ۲۶ سپتامبر حدود ۰.۴۴ دلار معامله می‌شود. افت جفت ارز ADA/USD با یک کندل از نقطه ۰.۴۸ دلار بازگشتی رو به پایین را داشت.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو

واکنش خاموش گاوهای کاردانو به آپدیت موفقیت آمیز Vasil مشابه اتفاق در بازار اتریوم (ETH) پس از ادغام اتریوم رخ داد، است.

همچنین بخوانید؛ کاردانو محبوب تر از بیت کوین و جزو برترین برندها

به عبارت دیگر برای کاردانو، خرید شایعه، فروش رویداد خبری اتفاق افتاد. همان‌طور که در بیشتر هارد فورک‌های قبلی، که بعد از ارتقا شاهد سقوط قیمت کاردانو بودیم. در تصویر زیر نیز نمایان گر است.

نمودار سه روزه قیمت کاردانو
نمودار ۳ روزه قیمت کاردانو

علاوه بر این، ریسک‌های کلان به رهبری فدرال رزرو با سیاست های انقباضی شدید نیز انتظارات صعودی کاردانو را پس از واسیل کاهش داد.

تصمیم بانک مرکزی ایالات متحده برای افزایش ۰.۷۵ درصدی دیگر نرخ‌های بهره در ۴۸ ساعت قبل از به‌روزرسانی کاردانو اتخاذ شد. با توجه به همبستگی مثبت ثابت آن با سهام در طول سال ۲۰۲۲، قیمت کاردانو در کنار دارایی های ریسکی دیگر سقوط کرد.

از ۲۶ سپتامبر، ضریب همبستگی بین توکن کاردانو و نزدک ۰.۸۳ بود.

همبستگی قیمت کاردانو و شاخص نزدک
همبستگی قیمت کاردانو و شاخص نزدک

قیمت ADA احتمالاً سقوط ۴۰ درصدی را تجربه کند

در همین حال، تکنیک های کاردانو در حال ترسیم یک الگوی مثلث نزولی برای چشم انداز نزولی در کوتاه مدت هستند.

از نظر تئوری، یک مثلث نزولی در یک روند نزولی به عنوان یک سیگنال ادامه نزولی عمل می کند، به این معنی که پس از شکسته شدن قاطعانه قیمت به زیر خط روند حمایتی، برطرف می شود. با انجام این کار، قیمت به اندازه حداکثر ارتفاع مثلث کاهش می یابد.

نمودار سه روزه قیمت کاردانو و الگو مثلث نزولی
نمودار سه روزه قیمت کاردانو و الگو مثلث نزولی

بنابراین، شکست زیر حمایت مثلثی ۰.۴۱ دلاری می‌تواند قیمت کاردانو را به ۰.۲۵ دلار کاهش دهد. به عبارت دیگر کاهش ۴۰ درصدی قیمت کاردانو تا پایان سال ۲۰۲۲ در انتظارمان است.

منبع : Cointelegraph