۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

طرفداران ارزهای دیجیتال آن چیزی که مدت ها منتظرش بودند یعنی ادغام اتریوم با مکانیزم اجامع اثبات سهام، امروز صبح در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) به طور رسمی انجام شد. آپدیت مرج اتریوم در صورت موفقیت کامل مصرف انرژی بلاک چین را تا ۹۹.۹۵ درصد در مقایسه با مکانیزم اجماع اثبات کار کاهش می‌دهد.

ادغام اتریوم با موفقیت انجام شد

آپدیت مرج اتریوم که مکانیزم اجماع بلاک چین را از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر می‌دهد، سرانجام امروز صبح در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) به طور رسمی اتفاق افتاد. بنیاد اتریوم اعلام کرد که ادغام اتریوم بلاک چین را حدود ۹۹.۹۵ درصد کم‌مصرف‌تر می‌کند و زمینه را برای راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری آتی فراهم می‌کند.

همچنین بخوانید ؛ پس از ادغام، اتریوم به دنبال جذب سرمایه گذاران سازمانی است

الی بن ساسون (Eli Ben-Sasson) یکی از بنیانگذاران StarkWare امروز در گفتگو با کوین‌تلگراف گفت:

اهمیت چشمگیر ادغام اتریوم کم کردن مصرف انرژی است. مرج همچنین نشان دهنده اولین گام در فرآیندی است که منجر به پذیرش بسیار گسترده اتریوم می‌شود. بنابراین، نتیجه نهایی استفاده بسیار گسترده از قدرت محاسباتی اتریوم و استفاده عموم مردم از برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین اتریوم در بسیاری از زمینه‌های مختلف زندگی خواهد بود.

ادغام اتریوم که مدت‌هاست منتظر ان بودیم، به پشتوانه چندین سال کار سخت بنیاد اتریوم به وجود آمده است.
اتریوم

مراحل باقی مانده در نقشه راه فنی اتریوم

با تکمیل آپدیت «Merge» مراحل باقی مانده در نقشه راه فنی اتریوم «Surge»، «Verge»، «Purge» و «Splurge» هستند. Surge مقیاس‌پذیری را از طریق شاردینگ افزایش می‌دهد، Verge از طریق درخت‌های Verkle به تمرکززدایی دست می‌یابد، Purge مشکلات فنی را حذف می‌کند و Splurge شامل تعدادی ارتقای متفرقه کوچک است.

حتما بخونید:  کیف‌پول‌های سخت‌افزاری رویکردی مشابه با مرج اتریوم دارند

طراح مشهور بیپل (Beeple) ادغام اتریوم را با یک تصویر تخیلی جشن گرفت:
مرج اتریوم

افزایش هش ریت اتریوم کلاسیک

پس از به‌روزرسانی مرج اتریوم، هش‌ریت اتریوم کلاسیک به ۹۲.۴۸ تراهش در ثانیه رسید که افزایش ۵۵.۱۷٪ طی ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد. هش‌ریت RVN و CFX نیز با افزایش ۳۵.۴۶۳٪ و ۵۵.۷۴٪ به ترتیب به ۱۰.۰۹۲ و ۱.۶۱۵۸ تراهش در ثانیه رسیده است.

اولین NFT با گواه اثبات سهام اتریوم

گزارش TheBlock نشان می‌دهد شخصی با پرداخت ۳۶ اتر اولین NFT را در شبکه اتریوم اثبات سهام صادر کرده است. این NFT تصویری از پاندای مرج اتریوم است.

این فرد برای این تراکنش حدود ۶۰٬۰۰۰ دلار کارمزد پرداخت کرده است و این توکن اولین آن از یک مجموعه ۱۰۰ توکن بی‌همتا است. همچنین در این تصویر جزییاتی از شبکه اتریوم درج شده است.

تغییرات قیمت رمزارز ETH

در دقایق ابتدایی پس از عرضه مرج، قیمت اتر کمتر از ۱٪ تغییر یافت و به ۱۶۰۵ دلار رسید و می‌توان گفت قیمت اتر بدون تغییر باقی مانده است. در دو هفته منتهی به عرضه مرج، قیمت اتر ۴٪ افزایش یافت، اما هم‌چنان ۱۵.۵٪ کمتر از قیمت یک ماه گذشته خود قرار دارد.

تغییرات میزان اتر عرضه شده

داده‌های سایت Ultasound.money نشان می‌دهد عرضه اتریوم از زمان مرج تاکنون به میزان ۱۹۸.۷ ETH کاسته شده است. این در حالیست که تنها ۲ ساعت از این آپدیت گذشته است.برخی از تحلیل‌گران تخمین زده‌اند که موجودی اتر در گردش در سال‌های پیش رو می‌تواند تا ۶۰ میلیون ETH نیز کاسته شود و سپس در بازه ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون در نوسان باشد. در زمان نگارش این خبر میزان اتر در گردش معادل ۱۲۰ میلیون است.

از زمان مرج اتریوم تاکنون ۲۰۰ ETH از میزان عرضه این کوین کاسته شده است.

منبع: Cointelegraph