۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

آنالیزهای بلاکچین در شرکت Chainalysis  نشان می‌دهد که اتریوم می‌تواند پس از ادغام راهش را از دیگر رمزارزها جدا کند، زیرا پاداش‌های استیک آن می‌تواند آن را شبیه به اوراق قرضه یا کالا بکند. همچنین با توجه به بازدهی سالانه ۱۰ تا ۱۵ درصدی استیک اتریوم، بعد از کوچ به PoS به احتمال زیاد سازمان ها و نهادهای بیشتری جذب شبکه برای استیک کردن بشوند. عامل موثر دیگر در جلب توجه سرمایه گذاران سازمانی کاهش نیاز به انرژی برای استخراج تا ۹۹ درصد پس از ادغام اتریوم است که آن را طرفدار محیط زیست میکنند.

پس از ادغام راه اتریوم از دیگر ارز های دیجیتال جدا می شود

شرکت تحلیل کریپتو Chainalysis پیشنهاد کرده است که راه قیمت اتریوم (ETH) می تواند پس از ادغام از سایر دارایی های رمزنگاری جدا شود و بازدهی بالقوه منجر به پذیرش قوی سازمانی آن شود. این شرکت در گزارشی در 7 سپتامبر، توضیح داد که ارتقای اتریوم آینده، سرمایه‌گذاران نهادی را با بازدهی ابزار‌‌‌‌های سرمایه‌گذاری و معاملاتی مانند اوراق قرضه و کالا آشنا می‌کند و در عین حال بسیار دوستدار و حافظ محیط زیست می‌شود.

در این گزارش آمده است که انتظار می‌رود استیک اتریوم سالانه بازدهی ۱۰ تا ۱۵ درصدی را برای سهامداران ارائه بدهد. بنابراین اتریوم را به یک «جایگزین اوراق قرضه فریبنده برای سرمایه‌گذاران نهادی» تبدیل می‌کند. این درحالیست که بازده اوراق خزانه در مقایسه با استیک اتریوم بسیار کمتر است. همچنین در ادامه بیان کرد:

قیمت اتریوم ممکن است پس از Merge از دیگر ارزهای دیجیتال جدا شود، زیرا جوایز و بازدهی استیک اتریوم، آن را شبیه به ابزاری مانند اوراق قرضه یا کالایی با حق بیمه می کند.

بر اساس داده‌های شرکت Chainalysis، تعداد استیک کنندگان اتریوم سازمانی؛ کسانی که ارزش دارایی استیک شده آنها یک میلیون دلار یا بیشتر است تا ژانویه ۲۰۲۱ حدود ۲۰۰ نفر بودند و بعد از آن در آگوست امسال به حدود ۱۱۰۰ نفر رسیدند.

این شرکت خاطرنشان می‌کند که اگر این عدد بعد از Merge با سرعت بیشتری افزایش یابد، باید این نظریه را تأیید کند که سرمایه‌گذاران نهادی «در واقع استیک اتریوم را به عنوان یک استراتژی سودآور خوب می‌بینند».

به گزارش Chainalysis همچنین به اتریوم توصیه میشود که پس از Merge، معامله‌گران خرده‌فروشی و نهادی بیشتری را جذب بکند، زیرا ارتقای آینده (Merge)، استیک کردن را به ابزار سرمایه‌گذاری بسیار جذاب‌تری تبدیل می‌کند.

اتریوم در حال حاضر در یک قرارداد هوشمند نگه داشته شده است و تا زمانی که ارتقاء شانگهای حدود ۶ تا ۱۲ ماه پس از انجام ادغام انجام نشود، قابل برداشت نمیباشد.

به این ترتیب، بازار استیک اتریوم در حال حاضر نقدینگی ندارد، و در پس آن برخی از ارائه‌دهندگان خدمات استیک، دارایی‌های مصنوعی را ارائه می‌کنند که نشان‌دهنده ارزش اتریوم استیک کننده است، اما مشکل این است که «این محصولات مصنوعی همیشه ارزشی معادل ۱:۱ را حفظ نمی‌کنند».

در این گزارش آمده است:

«ارتقای شانگهای […] به کاربران این امکان را می‌دهد که اتریوم استیک شده را به دلخواه خود و هر زمانی که بخواهند خارج کنند، نقدینگی بیشتری برای استیک کنندگان فراهم می‌کند و در مجموع، استیک کردن را به پیشنهاد جذاب‌تری تبدیل می‌کند.

اتریوم طرفدار محیط زیست

عامل دیگر که بر آن تاکید شده این است که، طبق گفته های بنیاد اتریوم انتقال اتریوم به اثبات سهام باعث میشود که نیاز به مصرف انرژی تا ۹۹ درصد کاهش یابد. انتقال الگوریتم ازPoW به PoS اتریوم را دوستدار محیط زیست می کند، که در این صورت سرمایه گذارانی که طرفدار محیط زیست هستند جذب سرمایه گذاری در اتریوم می شوند. این به ویژه در مورد سرمایه گذاران سازمانی نیز صدق می کند.

ConsenSys، شرکتی که پشتیبان کیف پول MetaMask قرار دارد و توسط جوزف لوبین، یکی از بنیانگذاران اتریوم تأسیس شده است، نیز گزارش مشابهی را در هفته اخیر منتشر کرد که به «تاثیر ادغام بر موسسات» می‌پردازد.

این گزارش احساسات مشابهی را در مورد پاداش‌های اتریوم و موسسات طرفدار محیط زیست انعکاس میدهند، اما همچنین بر اهمیت زنجیره PoS اتریوم «تولید تضمین‌های امنیتی قوی‌تر برای سرمایه‌گذاران نهادها و سازمانی» به همراه پتانسیل اتریوم برای تبدیل شدن به یک دارایی کاهش‌دهنده تورم تاکید می‌کند:

کاهش توزیع اتریوم و افزایش توکن سوزی به طور سیستماتیک عرضه اتریوم را کاهش میدهد. فشار کاهشی بر اتریوم در نتیجه نگرانی های سازمانی در مورد کاهش قیمت توکن را به صفر می رساند و احتمال افزایش ارزش بیشتر می شود.

منبع : Cointelegraph