۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

همیشه ایده یک نام خوب یکی از چالش برانگیزترین تصمیماتی است که باید هنگام راه اندازی یک سرویس یا کسب و کار جدید اتخاذ کنید. داده‌های تاریخی خرید نام دامنه نشان دهنده این است که ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین (BTC)، یک گزینه نام‌گذاری جایگزین در ذهن داشته است که به وایت پیپر (whitepaper) راه پیدا نکرده است.

قبل از انتخاب نام بیت کوین چه نام دیگری مد نظر سازنده آن بود؟

دامنه وب سایت Bitcoin.org، مرتبط با بیت کوین اصلی، در ۱۸ اوت ۲۰۰۸ تحت سرویسی در ژاپن با نام AnonymousSpeech که به کاربران امکان می داد نام دامنه را به صورت ناشناس خریداری کنند، ایجاد شد. سوابق خرید دامنه تحت AnonymousSpeech حول جدول زمانی مشابه، ایجاد Netcoin.org در ۱۷ اوت ۲۰۰۸ (درست یک روز قبل از ایجاد Bitcoin.org) را نشان می‌دهد.
بیت کوین
پس از تحقیقات بیشتر، Or Weinberger تایید کرد که هیچ محتوایی در دامنه Netcoin.org وجود ندارد و شاید بعدها توسط شخص دیگری خریداری شده است.

تصمیم به انتخاب نام بیت کوین ممکن است برای موفقیت آن بسیار مهم بوده باشد، زیرا بسیاری از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال بر عدم علاقه خود به نام NetCoin تاکید کردند، همانطور که یکی از این افراد بیان کرد:

جالبه. خوشحالم که نام بیت کوین انتخاب شد، به نظر خیلی بهتر است.

این یافته کمک می کند تا از تعداد افراد احتمالی که قبلاً ادعا می‌کردند ساتوشی ناکاموتو هستند کاسته شود. دامنه Netcoin.org بعداً حذف شد و در سال ۲۰۱۰ مجدداً در یکی از شرکت‌های تابعه Web.com ثبت شد.

با وجود اسرار پشت زمینه ایجاد بیت کوین، این دارایی همچنان بر بازارهای مالی تسلط دارد. BitPay این موضوع را تأیید می‌کند زیرا داده‌های آن نشان می‌دهد که بیت‌کوین به‌رغم نوسانات زیاد قیمت، یکی از ابزار اصلی پرداخت است.

مریک تئوبالد، معاون بازاریابی بیت‌پی در گفتگو با کوین تلگراف اظهار داشت که حجم فروش پرداخت‌های مبتنی بر بیت کوین در بیت‌پی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۵۲ درصد بوده است.

منبع: Cointelegraph