۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

محدودیت‌های اقتصادی در کشور آرژانتین به صنعت ورزش نیز رسیده است. اولین ثبت قرارداد ارز دیجیتال با بازیکن فوتبال محلی ازطریق ارزهای دیجیتال در سرفصل اخبار این کشور قرار گرفت.

امضای قرارداد با بازیکن فوتبال ازطریق ارز دیجیتال

براساس گفته‌های منابع محلی، انتقال جولیانو گالوپو، از باشگاه اتلتیک بانفیلد به باشگاه فوتبال سائوپائولو، با ارز دیجیتالی یو اس دی کوین (USDC) انجام شده است. ارزش این قرارداد بیش از 6 تا 8 میلیون دلار بسته به نرخ ارز متغیر پزو آرژانتین خواهد بود. این انتقال با همکاری صرافی ارز دیجیتال مکزیکی Bitso امکان‌پذیر شده است.

تالس فریتاس، مدیر صرافی Bitso واقع در برزیل بیان داشت:

«ما بسیار مفتخریم که با این دو باشگاه برای امضای قرارداد تاریخی با درنظر گرفتن تمام ایمنی، شفافیت و انعطاف‌پذیری که اقتصاد کریپتو ارائه می‌کند، همکاری کردیم.»

ثبت قرارداد با ارز دیجیتال در شرایط سخت اقتصادی برای باشگاه های ورزشی آرژانتین اتفاق افتاد. اختلاف گزارش شده مابین پزو و دلار همچنان در حال افزایش است. همین اختلاف روی امکان قرارداد بازیکنان فوتبال توسط تیم های بین المللی تأثیر می‌گذارد. در این‌صورت آنها وادار می‌شوند که در مورد قراردادهای خود مجدداً مذاکره کنند. بازیکنان در تلاشند تا حقوق خود را با قیمت دلار متغیر تنظیم کنند.

پذیرش روزافزون استیبل کوین

اقتصاد ناپایدار در این کشور منجر به پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال، علی‌الخصوص استیبل کوین ها شده است. پذیرش استیبل کوین‌ها پس از استعفای تکان دهنده وزیر اقتصاد آرژانتین در اوایل ماه جاری بسیار شدت گرفت.

رویه پذیرش کریپتو در ورزش توسط بازیکنان و باشگاه‌ها به‌صورت یکسان در کشور درحال پخش شدن است. با این تفاسیر، این اولین بار است که باشگاه‌ها قادرند تا ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت برای نقل و انتقالات بین المللی بپذیرند. با این کار مزیت رقابتی در بازار را برای بازیکنان خود به دست خواهند آورد.

بااینکه این کار جدید است، تراکنش ارز دیجیتال مربوط به گالوپو همچنان شامل مقررات خواهد بود. طبق گزارش بلومبرگ، منابع بانک مرکزی آرژانتین تصریح کردند که انتقال گالوپو عملیاتی صادراتی است. بنابراین، بانفیلد مجبور است که USDC خود را با استفاده از بازار رسمی مبادله به ارز محلی پزو تبدیل کند.

از طرف دیگر، هنوز مشخص نیست که یک فوتبالیست حرفه‌ای چگونه مستقیماً USDC را به بازار رسمی مبادله می‌کند. در همین حال این اتفاق به باشگاه اجازه می‌دهد که در برابر اقدامات بانک مرکزی مقاومت کند.

براساس مطالعات اخیری که توسط شرکت حسابداری Big Four Deloitte انجام شد، پتانسیل اکوسیستم کریپتو در تعریف مجدد جریان‌های درآمد و تعامل طرفداران در صنعت ورزش نشان داده شده است.

این گزارش پیش‌بینی کرده است که ارزهای دیجیتال رابطه‌ای را با کلکسیون‌های ورزشی، خرید بلیط، شرط‌بندی و بازی ایجاد خواهند کرد. برای مثال، صنعت ورزش می‌تواند با استفاده از توکن‌های غیرمثلی (ان اف تی)، ابتکاراتی را درپیرامون مالکیت ارائه کند. این اعمال جرقه‌ای برای روش نوین فرآیند فروش بلیط خواهند بود.

منبع: “Cointelegraph