۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

یک طرح شکایت حقوقی پیشنهادی اینگونه ادعا کرد که یوگا لبز «به‌صورت نامناسب» جامعه سرمایه‌گذاران را به خرید (توکن‌های غیر مثلی) NFTهای BAYC و توکن APE تشویق کرده است.

شکایت علیه یوگا لبز

شرکت حقوقی Scott+Scott در تاریخ 21 جولای (مصادف با 30 تیر ماه) ادعا کرده بود که یوگا لبز از سلبریتی‌ها و تأییدیه‌هایی برای افزایش قیمت NFT‌های BAYC و توکن APE استفاده کرده است. همین‌طور این شرکت مدعی است که یوگا لبز چشم‌انداز رشد و شانس سود و بازدهی بالای سرمایه‌گذاری را برای «سرمایه‌گذاران ناآگاه » بالاتر برده است.

«پس از فروش میلیون‌ها دلار از NFT‌های جعلی تبلیغ‌شده، یوگا لبز ایپ کوین Ape Coin را راه‌اندازی کرد تا نظر سرمایه‌گذاران را بیش از پیش جلب کند.»

این شرکت حقوقی درحال حاضر در پی سرمایه‌گذارانی است که در بازه زمانی آوریل تا ژوئن امسال در BAYC NFT و Apecoin ضرر کرده‌اند. در طول این بازه زمانی، قیمت توکن APE به بالاترین حد تاریخی خود یعنی 26.70 دلار رسیده بود. کمی بعد و در پایان ژوئن تقریباً 82.5 درصد سقوط کرد. با این سقوط به مرز 4.66 دلار رسیده بود. درصورتی که کف قیمتی از 151.5 اتر (ETH) به 92.9 ETH کاهش یافت.

اینگونه به‌نظر می‌رسد که جامعه نسبت به شکایت ارائه شده کمی ناراضی است. به این صورت که مدیر BAYC @SoapBoxCar در 24 جولای (2 مرداد) با استفاده از توییتر پیشنهاد داد که بعضی‌ها عصبانی‌اند که در اوج قیمت خرید کرده‌اند و “ریکت (rekt:متضرر از فروش ارز) شده اند”.

همین‌طور کاربر @briann6211 نکته جالبی را عنوان کرد. به این صورت که Yuga Labs هرگز توکنی را ایجاد نکرده… Apecoin DAO توکنی ایجاد کرد. پس از آن توسط این شرکت پذیرفته شد. چندین کاربر دیگر خاطر نشان کردند که Apecoin پس از یک ایردراپ رایگان برای هولدرهای BAYC ذخیره شد. درصورتی که بازار در آن زمان از رکود شدید رنج می‌برد.

پامپ و دامپ

درصورتی که شکایت عنوان شده در نهایت به دادگاه کشیده شود Scott+Scott باید ثابت کند که یوگا لبز و سلبریتی‌های ترویج‌کننده آن نتوانسته‌اند تبلیغات پولی خود را افشا کنند. به دلیل اینکه از نظر قانونی موظف به انجام این کار هستند. همین‌طور از آنجا که این شرکت حقوقی ادعا می‌کند که یک پامپ و دامپ رخ داده است، باید این را نیز ثابت کند که یوگا لبز به دنبال این اتفاق بوده است. البته با توجه به قدرت پروژه‌های یوگا لبز ممکن است دشوار باشد.

پامپ و دامپ، یا راگ پول معمولاً به این معنی است که (سرمایه‌گذاران بزرگ) قبل از تخلیه (دامپ) یک ارز دیجیتال توسطسرمایه‌گذاران خرد، قیمت پروژه را به صورت مصنوعی و غیرواقعی افزایش میدهند. پس از آن ناگهان پروژه را رها می‌کنند.

ماهیت NFTهای Apecoin و BAYC ممکن است دچار مشکلاتی باشد. به دلیل اینکه شرکت حقوقی ممکن است مجبور باشد استدلال کند که آنها ( NFTهای Apecoin و BAYC ) به عنوان قراردادهای سرمایه گذاری جزء بخش اوراق بهادار ثبت نشده تبلیغ شده‌اند. کوین تلگراف برای اظهار نظر در مورد این شکایت پیشنهاد شده با یوگا لبز تماس برقرار کرد. ولی هنوز پاسخی از این شرکت دریافت نکرده است. به محض گرفتن هرگونه خبری در این مورد شا را نیز بااطلاع خواهیم کرد.

منبع: “Cointelegraph