۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

قیمت بیتکوین به بیشتر از ۲۹٬۰۰۰ دلار افزایش یافت و بازار رمز ارزها جان دوباره گرفتند. هیجان در حال حاضر بازار دلیلش منتشرشدن خبرهای مثبت از سمت شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری برای ثبت درخواست صندوق‌های ای تی اف بیتکوین است. این خبر هیجان بازار را نسبت به صعود قیمت بیتکوین تقویت کرد.

قیمت بیتکوین از 30 خرداد روزسه شنبه به اوج خود رسید و امروز به بیشترین قیمت ۱۵ روز گذشته،  ۲۹٬۰۸۸ دلار رسیده است. روند صعودی بیتکوین در حالی رخ داد که خبرهای منفی درباره ی سرکوب بایننس و کوین‌بیس توسط کمیسیون بورس آمریکا  بازار را فرا گرفته بود. همچنین، گاوها امید دارند بیتکوین بتواند شکست ۱۰ هفته‌ای خود را از بین ببرد.

در راستای بیت کوین، آلت کوین‌ها هم دوباره جان گرفتند و بازار یک دست سبز شدند. در روز گذشته، بیتکوین ۷.۷٪ افزایش داشت و اتریوم با ۴.۸٪ افزایش توانستند کل بازار کریپتو را بگیرند.

همچنین در این مطلب بخوانید که: نگهداری از ماینرها به روش اصولی 

بررسی صعود بیتکوین

حجم بالای درخواست‌ها برای ثبت صندوق‌های ای تی اف بیتکوین:

ظاهرا کاتالیزور اصلی این رقابت، اشتیاق شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری مانند بلک راک و فیدیلیتی است که هر دو در حال تشکیل پرونده برای ثبت صندوق‌های ای تی اف بیتکوین هستند.

پس از بلک راک و فیدلتی، شرکت‌های بزرگ دیگر هم درخواست خود را ثبت کردند تا توجه همگان را به این بخش از بازار جلب کنند.

دویچه بانک، غول بانکی در روز سه شنبه بیان کرد که برای مجوز نگهداری دارایی‌های دیجیتال در آلمان درخواست داده.

۳ موسسه بزرگ مالی، یک صرافی غیرحضانتی به نام بازارهای EDX برای معاملات بیتکوین و ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کردند.این صرافی هدفش جذب بروکرها و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به دارایی‌های دیجیتال هستش.

همچنین، امروز اعلام کردند WisdomTree، عرضه کننده برجسته صندوق‌های قابل معامله در بورس ای تی اف، درخواست برای دریافت تاییدیه راه‌اندازی WisdomTree Bitcoin Trust ارسال کرد تا در بورسCboe BZX معامله کنند.

نزول شاخص دلار

از دیگر دلایل صعود قیمت بیت کوین، کاهش شاخص دلار آمریکا است. این آمار ثابت شده که هر زمان که شاخص DXY کاهش پیدا کند، گرایش بازار به سوی دارایی‌های پرریسک مثل بیتکوین افزایش پیدا می کند.

صعود بیتکوین بزرگ‌ترین شورت اسکوییز ماه گذشته را مال خود کرد

صعود بیتکوین در روز گذشته حدود ۳۶.۶ میلیون دلار از پوزیشن‌های شورت را لیکویید کرد که بالاترین سطح از ۷ خرداد تا به امروز است.

وقتی که قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی بعد از اخبار بلک راک و نزول شاخص دلار بیانگر حرکت صعودی است، آمار ترس و طمع بیت کوین به بیشترین سطح ۳ ماه اخیر خود رسید. ازطرفی دیگر، بعضی از تحلیلگران بر این باورند که قیمت بیت کوین حداقل برای ۱۸ ماه معامله می شود.

آلت کوین‌ها به خوبی در حال رشد هستند

آلت کوین‌ها نیز تحت تاثیر این صعود قرار گرفتند و رشدهای خوبی را داشتند. قیمت اتریوم با ۵٪ رشد به ۱۸۱۱ دلاررسید و قیمت کاردانو هم با  ۸٪ افزایش به حوالی ۲۸ سنت رسید. اما بالاترین افزایش بین رمزارزهای مطرح شده مربوط به بیت کوین‌کش است که با ۲۷٪ افزایش به ۱۳۵ دلار رسید و آپتیمیزم نیز با  ۱۵٪ افزایش به بیشتر از ۱.۳۴ دلار رسید.