۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

معمولا به دلیل کمبود دانش کافی خریداران دستگاه‌های ماینر، شرایط نگهداری از آن را معمولاً یاد نمیگیرند و در طولانی مدت باعث مشکلاتی نظیر خرابی هش بردها و موارد دیگر می‌شوند. در ادامه این آموزش قصد داریم، نکات مهم در نگهداری و سرویس دستگاه ماینر را به شما آموزش دهیم.

بایدها و نبایدها در خنک سازی ماینر

معمولا خیلی از افراد راه‌های ابتکاری خود را برای خنک سازی ماینر به‌کار می‌برند که این راه‌ها بعضا ممکن است مناسب باشند و یا از نظر تخصصی نادرست و غیراصولی دانسته شوند. لذا ابتدا چند نکته مهم در خنک سازی ماینر را یادآور می‌شویم و سپس روش‌های مشخصی را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

تعویض فن های ماینر

این راه که ممکن است به ذهن خیلی از افراد برسد و آن‌ها تصمیم بگیرند با استفاده از فن‌های قوی‌تر، خنک سازی ماینر را بهتر و قوی‌تر انجام دهند. از نظر تئوری تعویض فن‌هایی که سرعت پایینی دارند، با فن‌های سرعت بالاتر می‌تواند کمک‌کننده باشد (البته عکس آن به‌هیچ عنوان صادق نیست). اما درنظر داشته باشید، فنی که به صورت پیشفرض برای دستگاه شما تعبیه شده، بعد از آزمایشات متعدد در کارخانه تولیدکننده توسط متخصصان این امر و باتوجه به مجموعه‌ای از عوامل دیگر، مناسب دستگاه شما دانسته شده، لذا تعویض فن های ماینر می‌تواند بر عملکرد کلی دیگر اجزای ماینر تاثیر بدی بگذارد.

استفاده از تهویه مطبوع در حالت سرمایشی

بسیاری از ماینرهایی که در محیط‌های کوچک یا با تعداد دستگاه‌های کم استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، به صورت ۲۴ ساعته، وسایل سرمایشی را برای خنک کردن محیط به‌کار می‌گیرند. به خاطر داشته باشید که وسایل سرمایشی، برای مزارع استخراجی که کمتر از ۱۰ ماینر دارند و در محیط‌هایی مثل چادر، خانه یا محیط‌های کوچک دیگر کار می‌کنند مناسب هستند. اما برای بیشتر از این تعداد و در محیط‌های بزرگ پاسخگو نخواهند بود.

شرایط نگهداری دستگاه ماینر

  • برای عملکرد درست دستگاه، لطفا از اتصال اینترنت با سرعت متوسط و پایدار، بدون قطعی استفاده کنید.
  • نوسانات برق اینترنت ممکن است اختلال در کارکرد دستگاه ایجاد کند و حتی باعث آسیب جدی به دستگاه شود.
  • ولتاژ برق موردنیاز دستگاه ماینر ۲۲۰ الی ۲۴۰ ولت است، لذا جهت سلامت کارکرد دستگاه رعایت آن الزامی است.
  • لطفا دستگاه را در معرض هوای آزاد قرار ندهید و نسبت به جداسازی ورودی و خروجی هوای دستگاه اقدام کنید.
  • به دلیل مصرف زیاد دستگاه ماینر، اتصالات سست و ضعیف در کابل کشی به دستگاه، ممکن است باعث آتش سوزی و خسارت شود.
  • در حین نصب ماینر از دستکش ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید.
  • ابتدا هش برد ، سپس برد کنترل را به برق وصل کنید. 
  • یک استخراج کننده ماهانه از ۵۰۰ مگابایت اتصال اینترنت استفاده می کند.
  • مایــنر فقط از طریق کابل اترنت قابلیت اتصال به اینترنت دارد و اتصال WiFi را پشتیبانی نمی کند. می توان از کابل های معمولی RJ45 استفاده کرد.

ماینرها همواره باید در ارتفاع مناسبی قرار بگیرند

از فیزیک دبیرستان به یاد داریم که هوای گرم سبک‌تر از هوای سرد است، بنابراین تمایل به بالا رفتن دارد و هوای سرد به سمت پایین جریان می‌یابد تا خلأ ایجاد شده توسط هوای گرم خروجی را پر کند. بنابراین، می‌توانید با قرار دادن ماینر خود در نزدیکی زمین از این پدیده به نفع خود استفاده کنید و دمای ماینــر خود را پایین‌تر بیاورید.

سخن پایانی

دستگاه های ماینر برخلاف دیگر محصولات الکترونیکی مقاومت خوبی دارند، ولی اگر شرایط بالا را رعایت نکنید، باعث می‌شود طول عمر دستگاه شما کم شود یا قطعات آن آسیب ببیند.