۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

بنیانگذار کاردانو، چارلز هاسکینسون، به تکذیب خبر مبنی بر اینکه شبکه آزمایشی کاردانو “به طرز فاجعه باری شکست خورده” ادامه داده است. این موضع گیری به معنی نیاز به پیشبرد هارد فورک Vasil که اجرای آن مدت‌ها به تاخیر افتاده، توسط این شرکت است. هاسکینسون گفته است که حواشی مربوط به هارد فورک Vasil کاردانو و شایعات وجود مشکل در شبکه آزمایشی آن، بسیار مخرب و آسیب رسان بوده است.

حواشی مربوط به واسیل

چارلز در یک توییت توییتری، ناامیدی خود در مورد بعضی از ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده که ادعا می‌کنند شبکه آزمایشی کاردانو دارای یک مشکل فاجعه بار است را مطرح کرد. این ویدیو‌ها از یک توییت دیگر اشتراک گذاری شده که مشخص شده از طرف توسعه‌دهنده اکوسیستم کاردانو، آدام دین است.

همچنین این توسعه دهنده ادعا کرده است که شبکه آزمایشی کاردانو به دلیل باگ کشف نشده در نود کاردانو نسخه ۱.۳۵.۲ که باعث بروز مشکل شده است، به‌طور فاجعه‌باری شکست خورده است.

پس از این باگ، کاردانو نرم افزار مشتری جدید خود را با نام Cardano Node v1.35.3 را در دو شبکه آزمایشی جداگانه منتشر کرد.

اشاره توسعه دهنده کاردانو به بروزرسانی

با این حال، آدام اشاره کرد که از آنجایی که بیشتر اپراتورها برای شبیه سازی هارد فورک Vasil به نسخه ۱.۳۵.۲ آپدیت شده اند. نسخه ۱.۳۵.۳ نیز “ناسازگار و ناتوان از همگام سازی” با شبکه آزمایشی اصلی است و این دو شبکه آزمایشی “فاقد سابقه بلوک” هستند.

هاسکینسون عنوان کرده که مشکل کدنویسی یافت شده در آن نسخه در به روز رسانی ۱.۳۵.۳ به کلی حذف شده است. او ابراز ناامیدی کرده که از اینکه آزمایش بیشتر منجر به تاخیر بیشتر در هارد فورک خواهد شد و در این رابطه گفته است:

البته ما به عنوان یک جامعه می‌توانیم راه‌اندازی واسیل را چند ماه به عقب بیندازیم تا کدی که قبلاً ده‌ها بار آزمایش شده و در حال اجرا است را دوباره آزمایش کنیم. آیا این برای همه توسعه دهندگان DApp که به مدت یک سال است منتظر این به روز رسانی هستند ارزش دارد؟

در جریان رویداد “هر چیزی که میخوای از من بپرس” در روز جمعه، هاسکینسون ابراز نظر کرد که “روایت‌های غیرمنصفانه” حول کاردانو و مشکلات شبکه آزمایشی آن وجود دارد که او آن‌ها را “فوق العاده مخرب و آسیب‌رسان” توصیف کرد.

او در ادامه افزود، شما نمی‌توانید یک شبکه آزمایشی شکست خورده را با شبکه اصلی ترکیب کنید زیرا شبکه های آزمایشی همیشه در این صنعت ساخته و نابود می‌شوند. این کارکرد آنهاست. آن‌ها به هیچ عنوان و به هیچ وجه به خود کاردانو آسیب نمی‌زنند.

در مباحث پایانی بنیانگذار کاردانو افزود که یکی از نتایج هارد فورک واسیل، فرآیند حکمرانی جدید و ساختارهای فراگیرتر خواهد بود که منجر به “کد مفیدتر” و “توسعه سریعتر” خواهد شد.

در لحظاتی قرار داریم که به ما فرصتی برای تغییر و رشد می‌دهد. بیایید Vasil را با هم تمام کنیم. سپس به رو جلو حرکت کنیم و برخی از مشکلات اصلی پروژه را برطرف کنیم تا کاردانو نیز بتواند به سطح بعدی خود برسد.

متعدد شدن تعویق های هارد فورک

هارد فورک Vasil چندین بار در سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاده است. که آخرین مورد آن در پایان ماه جولای به دلیل مشکلات شناسایی شده در شبکه آزمایشی بوده است. با این حال، هاسکینسون بیان داشت که در مورد اجرایی شدن هرچه سریعتر هارد فورک Vasil خوشبین است.

ویژگی‌های جدید مورد نظر به خوبی کار کرده‌اند، کاملاً آزمایش شده‌اند، و درجه بالایی از اعتماد به آنها وجود دارد. دلیلی نیست که اجرای آن‌ها بیش از این به عقب بیفتد.

قیمت کاردانو در روز دوشنبه ۰.۴۵ دلار است و در هفته گذشته ۱۸.۵ درصد کاهش داشته است.

منبع: Cointelegraph