۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

بنیانگذار اتریوم اعلام کرده است که برتری پرداخت‌های کریپتویی در مقایسه با فیات نادیده گرفته می‌شود. بوترین به پرداخت‌های بین‌المللی و کمک‌ به مؤسسات خیریه به عنوان نمونه‌های کلیدی اشاره کرد. او عنوان کرد که که تنها به خاطر مقاومت در برابر سانسور نیست که پرداخت‌های کریپتویی نسبت به فیات برتری دارند، بلکه راحتی در پرداخت است که به این نوع پرداخت برای تجارت بین الملل و امور خیریه برتری می‌دهد.

جایگاه پرداخت‌های کریپتویی از نظر بوترین

بوترین نظراتش در مورد پرداخت با ارزهای دیجیتال را در یک توییتر بیان کرد و افزود که فقط به دلیل مقاومت در برابر سانسور نیست که پرداخت‌های کریپتویی نسبت به فیات برتری دارند، بلکه راحتی در پرداخت است که به این نوع پرداخت برای تجارت بین الملل و امور خیریه برتری می‌دهد.

پذیرش ارزهای دیجیتال در پرداخت‌ها در سطح جهانی روز به روز رو به بیشتر شدن است. گزارشی از پلتفرم PYMNTS با عنوان پرداخت با ارز دیجیتال در ماه جولای نشان دهنده این است که ۸۵ درصد از مشاغل مورد بررسی با درآمد سالانۀ بیش از ۱ میلیارد دلار از پرداخت‌های کریپتویی برای به دست آوردن مشتریان جدید استفاده می‌کنند.

دسترسی به کارت‌های نقدی کریپتو نیز به صورت روز افزون در حال رشد است، به تازگی صرافی بایننس با مسترکارت همکاری کرده است تا یک کارت پیش‌پرداخت را برای مردم آرژانتین عرضه کند. بسیاری از این کارت‌ها، مانند کارت Wirex، به کاربران برای پرداخت از طریق کارت با نقدینگی ارزهای دیجیتال پاداش می‌دهند و پرداخت با چندین ارز دیجیتال اصلی، ارزهای فیات و همچنین برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز را تسهیل می‌کنند.

مفید بودن ارزهای دیجیتال برای انتقال پول در سطح بین المللی

همانطور که ویتالیک اشاره کرد، ارزهای دیجیتال نیز برای انتقال پول در سطح بین المللی و برای کمک های خیریه مفید هستند. زمانی که این امور با استفاده از ارز فیات انجام می شود، پردازش پرداخت های بین المللی ممکن است زمان زیادی طول بکشد و منجر به پرداخت کارمزدهای زیادی شود. جنگ در اوکراین یکی از نمونه‌های عالی سودمندی این بخش است. میخایلو فدوروف ، معاون نخست وزیر اوکراین، در ۲۷ مرداد در توییتی اعلام کرد که ۵۴ میلیون دلار کمک مالی تنها توسط گروه غیرانتفاعی و فعال Aid For Ukraine جمع‌آوری شده است.

همچنین اینجا بخوانید؛ بایننس به مدت یک ماه کارمزد معاملات اتریوم را حذف می‌کند

با این حال، همه با استفاده از کریپتو به عنوان ابزاری برای پرداخت موافق نیستند و دلایل مخالفت آن‌ها شامل مواردی است که در ادامه ذکر می‌شود: نوسانات قیمت، سهولت استفاده، و ریسک عدم نظارت، و همچنین کارمزدهای بالای تراکنش و زمان‌های پردازش طولانی برای ارزهای دیجیتال خاص، مانند بیت‌کوین و اتریوم.

زمان پردازش و کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند متفاوت باشد مثلا، بلاک چین بیت کوین تقریباً پنج تراکنش در ثانیه را انجام می دهد و از ۲ شهریور به طور میانگین ۰.۸۱۹ دلار کارمزد دارد، در حالی که اتریوم در حال حاضر حدود ۲۹.۳  (تراکنش در ثانیه ) TPS را با میانگین کارمزد ۱.۵۷ دلار انجام می دهد. Visa از سوی دیگر ادعا می کند که می تواند ۲۴۰۰۰ تراکنش در ثانیه را انجام دهد و بین ۱.۴ تا ۲.۵ درصد برای هر تراکنش کارمزد دریافت می‌کند.

توسعه شبکه لایتنینگ، یک راه حل لایه ۲ که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است، می تواند راه حلی برای TPS عقب مانده بیت کوین باشد، در حالی که اتریوم به دنبال فناوری جمع آوری لایه ۲، مانند ZK-rollups برای کاهش شدید کارمزد تراکنش‌ها و زمان پردازش آن‌ها بوده است.  استیبل کوین‌ها [ارزهای دیجیتال طراحی شده برای اتصال به دارایی های دیگر (مانند دلار ایالات متحده)]  نیز به یک وسیله مبادله محبوب، به ویژه در اقتصادهای نوظهور تبدیل شده اند.

منبع : Cointelegraph