۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ویتالیک بوترین، یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های فعال در صنعت بلاک چین و  بنیان‌گذار اتریوم، اعتقاد دارد که هنوز فرصت‌های زیادی برای ایجاد نوآوری در این بخش وجود دارد. شاید پیشنهادهای بنیان‌گذار اتریوم کمی بلندپروازانه به نظر بیاید، اما همگی آنها در نهایت هدفی جز گسترش پذیرش ارزهای دیجیتال ندارند.

به گزارش سایت کوین تلگراف، ویتالیک بوترین در مصاحبه‌ای با دیوید هافمن (David Hoffman)، یکی از مالکان رسانه بَنک‌لِس (Bankless)، چشم‌انداز خود از صنعت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ را به اشتراک گذاشت. او به نگرانی‌های مطرح‌شده هافمن در مورد پایان موج پذیرش برنامه‌های غیرمتمرکز و فرصت کمتر توسعه‌دهندگان برای ورود به این صنعت و ساخت برنامه‌های جدیدی پاسخ داد.

بوترین به‌نوعی از پاسخ‌دادن به یکی سؤالات هافمن درباره آینده نامعلوم فضای ارزهای دیجیتال طفره رفت، اما این پیشنهاد را مطرح کرد که باید پیشرفت‌های بیشتری در زیرساخت کیف‌های پول ایجاد شود تا استفاده از ارزهای دیجیتال برای اکثریت مردم عادی آسان‌تر و اطمینان حاصل شود که این بخش می‌تواند مورد پذیرش میلیاردها کاربر جدید قرار بگیرد.

بنیان‌گذار اتریوم افزود:

اگر بتوانید کیف پولی بسازید که یک میلیارد نفر از آن استفاده کنند، یک فرصت بزرگ خواهد بود.

بوترین گفته است که ایجاد یک استیبل کوین مقاوم در برابر ابرتورم و قابل‌دسترس در سطح جهانی که بتواند در هر شرایطی مقاومت کند، چه در سطح بلاک چین و چه در سطح اقتصاد کلان، انقلابی برای این صنعت خواهد بود.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ انتقال حدود ۲۰۰ میلیون دلار اتریوم توسط هکر FTX در ۱۲ کیف پول

 

او دراین‌باره گفته است:

اگر بتوانید استیبل کوینی بسازید که واقعاً بتواند از هر چیزی از جمله ابرتورم دلار آمریکا جان سالم به در ببرد؛ اگر بتوانید چیزی بسازید که برای هرکسی که در آن موقعیت قرار می‌گیرد مانند یک راه نجات باشد، یک موفقیت بزرگ خواهد بود.

با این حال، بوترین هیچ را‌ه‌حل فنی درباره چگونگی دستیابی به این امر ارائه نکرده است.

در نهایت، بوترین گفت هرگونه پیشرفت فنی که به اتریوم در سلب قدرت انحصاری شرکتهایی مانند فیس‌بوک، گوگل، توییتر و سایر پلتفرم‌های متمرکز در بحث ورود (Login) به حساب‌های کاربری کمک کند، این شبکه را قادر می‌سازد تا تسلط بیشتری بر روی بازار برنامه‌های مبتنی بر اینترنت کسب کند.

هم‌چنین بنیان‌گذار اتریوم می‌گوید:

اگر بتوانید با اتریوم وارد حساب کاربری خود شوید و فیس‌بوک و گوگل و توییتر را به‌عنوان اربابان ورود به اینترنت کنار بگذارید، خود فرصت بزرگی خواهد بود، درست است؟

با این همه، ویتالیک بوترین خاطرنشان کرد رقابت فزاینده و بلوغ بازار باعث شده است تا فرصت‌های کمتری برای پرکردن شکاف‌های بازار به دست آید.

به نظر می‌رسد بنیان‌گذار اتریوم چند هفته گذشته را صرف به اشتراک‌گذاری آموخته‌های خود در مورد ارزهای دیجیتال کرده است؛ از جمله خوش‌بینی او نسبت به این صنعت در سال‌های آینده را بیان میکند.

بوترین در ۵ دسامبر (۱۴ ‌آذر) گفته بود که هویت مبتنی بر بلاک چین، سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAO) و برنامه‌های کاربردی هیبریدی، او را در مورد آینده اتریوم و فناوری‌های غیرمتمرکز شگفت زده می‌کند.

چند روز قبل از آن، در ۳ دسامبر (۱۲ آذر)، بنیان‌گذار اتریوم بار دیگر بر لزوم داشتن دیدگاه بلندمدت با تمرکز بیشتر بر روی پیشرفت‌های ‌فنی به‌جای قیمت تأکید کرد.

پس از ورشکستگی صرافی FTX، بوترین در ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران توصیه کرد که سطح نفوذ انسانی را در نظر بگیرند که می‌توان روی یک پروتکل اعمال کرد و بیشتر از انسان‌های به کدهای باز و شفاف اعتماد کنند.

منبع: cointelegraph