۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

هکر صرافی معروف FTX که موفق به سرقت بیش از ۴۴۷ میلیون دلار ارز دیجیتال از این صرافی کریپتویی شده بود، مجدداً در حال انتقال برخی از وجوه ردیابی شده است. در همین حال، کاربران اتریوم در حال ارسال پیام‌های رمزگذاری‌شده برای هکر FTX هستند و درخواست سهمی از وجوه خود را دارند.

 

اقدامات هکر صرافی FTX

طبق داده‌های پلتفرم Etherscan، بین ساعت ۴:۱۱ تا ۴:۱۷ بعد از ظهر در تاریخ ۲۱  نوامبر، هکر صرافی FTX در مجموع ۱۸۰هزار اتریوم را به ۱۲ کیف پول تازه ایجاد شده منتقل کرد. هر کدام از کیف پول‌ها ۱۵هزار اتریوم دریافت کردند. کل مبلغ جابجا شده با قیمت‌های فعلی در مجموع حدود ۱۹۹.۳ میلیون دلار تخمین زده شده است. در زمان انتشار این مطلب، اتریوم‌ها از هیچ یک از ۱۲ کیف پول جابجا نشده است.

تراکنش‌های اخیر از کیف پول با برچسب “FTX Accounts Drainer”

 

برخی از افراد جامعه کریپتو عنوان کرده‌اند که هکر ممکن است قصد داشته باشد این دارایی‌ها را به مقادیر کوچک و کوچکتر تقسیم کند تا محققان را گیج کند، فرآیندی که با نام “Peel Chaining” شناخته می‌شود، یا امکان دارد در حال برنامه ریزی برای استفاده از یک سرویس میکسر برای مبهم کردن مالکیت کوین‌ها باشد.

در همین حال، به نظر می‌رسد برخی از کاربران اتریوم پیام‌های کدگذاری شده‌ای را برای هکر ارسال و درخواست سهم خود از وجوه دزدیده شده کرده‌اند.

یکی از کاربران، نام دامنه‌ای با عنوان ftx-rekt200k-pls-help.eth ثبت کرد تا بدین وسیله بیان کند که پول خود را در سقوط صرافی FTX از دست داده است و از هکر درخواست بازپرداخت وجوه خود را دارد.

این افراد ۲۱ تراکنش ۰.۰۰۰۰۰۱ اتریومی را به آدرس کیف پول هکر ارسال کردند تا مورد توجه قرار گیرند.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ آیا ژائو و ویتالیک بوترین بر روی ایده‌ی صرافی‌های متمرکز ایمن همکاری خواهند کرد؟

 

کاربر دیگری خلاقیت بیشتری از خود نشان داد. او دامنه، pleasecheckutf8data.eth را ثبت کرد و ۱۲ تراکنش ۰.۰۰۰۱ اتریومی یا کمتر را به آدرس کیف پول هکر ارسال کرد.

یک پیام رمزگذاری شده که از هکر FTX سهمی از وجوه را درخواست می‌کند.

 

در داخل هر تراکنش پیامی با کد UTF8 وجود داشت که بیان می‌داشت: لطفاً ۱۰۰ هزار دلار برای من بفرستید، من قبض‌های پزشکی دارم که باید پرداخت کنم و دسامبر آینده از ایالات متحده بازدید کنم. من نمی‌توانم درست راه بروم و مشکلات عضلانی دارم. لطفا کمک کنید! من بیشتر پولم را در FTX از دست داد‌ه‌ام.

این پیام همچنین حاوی پیوندی به یک پست Imgur بود که کاربر ادعا می‌کرد مدرک پزشکی اوست.

این هک در تاریخ ۱۱ نوامبر، همان روزی که FTX برای ۱۱ بخش حفاظت از ورشکستگی اقدام کرد رخ داد. در ۲۰  نوامبر، هکر ۵۰ هزار اتریوم را به یک کیف پول جداگانه منتقل کرد و سپس آن را با استفاده از دو پل مجزا renBTC به بیت کوین تبدیل کرد. از امروز، این هکر چهلمین دارنده بزرگ اتریوم محسوب می‌شود.

 

منبع: Cointelegraph