۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

صرافی ارز دیجیتال Bitfinex با همکاری تتر (USDT) و Hypercore وبا وفادار ماندن به شعار «بازار نزولی زمانی برای ساختن است»، راه‌اندازی پلتفرمی کاملاً رمزگذاری شده به نام Holepunch را اعلام کردند. پلتفرم Holepunch بستری برای ساخت برنامه‌های همتا به همتا (P2P) است. سه شریک بزرگ به عنوان بخشی از این ابتکار، برنامه Keet را راه اندازی کردند. Keet یک برنامه رمزگذاری شده است که تماس‌های صوتی و تصویری در لحظه، چت متنی و همین‌طور اشتراک‌گذاری فایل‌ها را بیش از پیش تسهیل می‌کند.

راه اندازی برنامه‌های رمزگذاری شده P2P

طبق این اعلامیه، هدف شرکا کنترل داده‌ها با شکستن انحصار فناوری توسط Holepunch است. تتر و Bitfinex بودجه لازم برای توسعه این پلتفرم (Holepunch) را تامین کردند. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر و Bitfinex، مدیر ارشد استراتژی رهبری این ابتکار جدید را به دست خواهند گرفت.

پائولو آردوینو نیاز به رسیدگی به نگرانی‌های زیاد حفظ حریم خصوصی را برجسته کرد. .ی در این خصوص اظهار کرد:

ما اعتقاد داریم که آزادی انتخاب، ارتباطات و امور مالی، مایه حیات آینده است. هر چیزی که این آزادی ها را تقویت کند ارزش توجه کردن را دارد.

Holepunch درحال حاضر به عنوان یک پروتکل منبع‌بسته در مرحله آلفا یا قبل از انتشار خود عمل می‌کند. این پروتوکل قرار است تا پایان سال 2022 به کد منبع‌باز منتقل می‌شود. با صورت گرفتن این امر، Holepunch از فناوری بلاک چین در هسته خود استفاده نخواهد کرد. بجای آن به یک API پرداخت داخلی که توسط شبکه لایتنینگ طراحی شده است، تبدیل می‌شود.

توسعه‌دهندگان راه‌حل‌های ساخت پروتکل Holepunch می‌توانند از USDT به‌عنوان پیش‌فرض برای تراکنش‌های کوچک استفاده کنند. با این تفاسیر، هنوز این شرکت پشتیبانی پلتفرم از دیگر ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها را اعلام نکرده است.

پلتفرم‌های متاورس و وب 3 مبتنی بر بلاک چین دست به دست هم داده‌اند تا اتحاد متاورس باز را برای وب 3 تشکیل دهند. اتحادی که بر اساس چهار اصل پایه‌ای صورت گرفته است:

  • شفافیت
  • فراگیر بودن
  • تمرکززدایی
  • دموکراسی‌سازی

این اتحاد تلاش‌های خودش را برروی موضوعات خاص مربوط با متاورس که شامل تنظیم استانداردهایی برای توکن‌های غیرمثلی (NFT)، پروتکل‌ها، هویت قابل انتقال، پورتال‌های فی‌مابین دنیای مجازی، نقشه برداری و نمایه سازی می‌شود، متمرکز خواهد کرد.

منبع: “Cointelegraph