۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

دو کوان ساعاتی پیش با منتشر کردن مطلبی در وب‌سایت رسمی بلاک چین ترا (Terra)، پیشنهادی را برای جبران خسارت‌های واردشده به هولدرهای لونا، «UST» و همین‌طور توسعه‌دهندگان فعال در این شبکه ارائه کرد. در صورت توافق جامعه لونا، قرار بر این است که یک فورک از شبکه ترا راه‌اندازی شده و یک میلیارد توکن جدید از آن میان کاربران خسارت‌دیده از اتفاقات اخیر، توزیع شود.

کوان، هم‌بنیان‌گذار بلاک چین ترا، در ابتدای پیام خود بیان کرده است که برخی از اعضای جامعه ترا و همین‌طور اعتبارسنج‌های این شبکه پیشنهاد کرده‌اند تا یک فورک جدید از بلاک چین ترا را‌ه‌اندازی شود تا بتوان با بهره‌گیری از آن، خسارت وارد‌شده به کل اکوسیستم ترا را جبران کرد.

کوان در این مطلب جدید خود اینگونه نوشته است که:

در حال حاضر میلیاردها دلار UST در بازار وجود دارد و ارزش توکن لونا اساساً به صفر رسیده است. حتی اگر ارزش UST پس از اینکه آخرین دسته از معامله‌گران گرفتار نوسان قیمت‌ها و در نهایت تسلیم شدند، دوباره بازیابی می‌شد، باز هم هولدرهای لونا به‌قدری سرمایه از دست داده‌اند که دیگر اکوسیستمی برای بازسازی خاکسترهای باقی‌مانده [از این اتفاق] نداریم. اقتصاد غیرمتمرکز به پولی غیرمتمرکز نیاز دارد؛ اما UST دیگر اعتماد کاربران را برای ایفای این نقش از دست داده است.

کوان معتقد است که استیبل کوین UST دلیل اصلی رشد شبکه ترا در سال گذشته بود؛ ولی اکنون اکوسیستم و جامعه ترا اهمّیت بیشتری را برای آنها دارد و باید آن را حفظ کنند.

ادامه این مطلب مستقیماً از زبان دو کوان نقل شده و برنامه‌های او برای جبران خسارت واردشده به هولدرها و به‌طور کلی جامعه ترا به شرح زیر است.

برنامه بنیان‌گذار ترا برای جبران خسارت هولدرها

جامعه ترا باید این شبکه را به جهت حفظ اعضای فعلی خود و همین‌طور توسعه‌دهندگانش، بازسازی کند.

اعتبارسنج‌ها باید مالکیت یک میلیارد واحد از توکن‌های شبکه جدید را از قرار زیر توزیع کنند:

  • ۴۰۰ میلیون واحد (۴۰ درصد) به آن دسته از هولدرهای لونا تعلق خواهد گرفت که پیش از سقوط ارزش UST به زیر یک دلار، لونا را هولد می‌کردند (معیار منطقی برای مشخص‌کردن زمان وقوع این حادثه می‌تواند آخرین باری باشد که قیمت UST در صرافی بایننس یک دلار بود). هولدرهای توکن‌های «bLuna» ،«LunaX» و آن دسته از توکن‌های لونا که در قراردادهای هوشمند نگهداری می‌شدند نیز شامل این طرح از توزیع توکن می‌شوند؛ به‌غیراز آدرس «terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg6z6swaed74e6» که مربوط به خود مجموعه ترافورم لبز (Terraform Labs) است. مالک اصلی شبکه جدید بایستی جامعه ترا باشد. برای ما این امری مهم است که معتقدترین افراد به ترا و قدرتمندترین سازندگان آن، این شبکه را در اختیار بگیرند.
  • ۴۰۰ میلیون واحد (۴۰ درصد)، یعنی به همان اندازه، در زمان به‌روزرسانی شبکه جدید درمیان هولدرهای UST توزیع خواهد شد. ضرر هولدرهای این استیبل کوین باید تا جایی که ممکن است، جبران شود.
  • ۱۰۰ میلیون واحد (۱۰ درصد) میان آن دسته از کاربرانی توزیع خواهد شد که در لحظه پایانی توقف فعّالیت بلاک چین ترا، لونا را هولد می‌کردند.
  • ۱۰۰ میلیون واحد (۱۰ درصد) مابقی نیز به یک استخر جدید واریز شده و برای توسعه اکوسیستم مصرف خواهد شد.
  • وضعیت تمام این توکن‌ها، از جمله ۱۰۰ میلیون واحد بخش سوم که پیش‌تر دررابطه با آن صحبت شد، باید مطابق با شرایط تشکیل اولین بلاک شبکه، ثابت بماند.
  • شبکه جدید باید امنیت خود را با استفاده از نرخ تورمی معقول، به عنوان مثال ۷ درصد، تقویت کند. به دلیل آنکه کارمزدهای شبکه دیگر به‌تنهایی و بدون درنظرگرفتن کارمزدی برای مبادلات، برای تأمین امنیت شبکه کافی نخواهند بود.

بنیان‌گذار شبکه ترا که هم‌اکنون تمام نگاه‌ها به تصمیمات او دوخته شده، در بخش پایانی پیام خود بر روی این امر تأکید کرده است که توزیع توکن و جبران خسارت واردشده به هولدرهای لونا و UST حرکتی در جهت حفظ کاربران و جامعه این ارز دیجیتال است و برای همیشه در کنار آنها خواهد ماند.

منبع:”agora.terra.money