۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

جاستین سان موسس ترون طی بیانیه ای اعلام کرد که از ذخایر ترون دائو ۲ میلیارد دلار برداشت می‌کند تا از پشتوانه استیبل کوین USDD محافظت به عمل آید.

سان که اکنون نماینده دائمی کشور گرنادا در سازمان تجارت جهانی (WTO) نیز است، در اظهارات خود گفت که ترون دائو از سرمایه‌های خود استفاده خواهد کرد تا از رمزارز TRX در مقابل فاندینگ ریت فروش استقراضی این رمزارز در صرافی بایننس محافظت کند. وی در این خصوص گفت:

فاندینگ ریت سالانه موقعیت‌های فروش استقراضی ترون در صرافی بایننس به منفی ۵۰۰٪ رسیده است. ترون دائو ۲ میلیارد دلار به مبارزه با آن‌ها اختصاص خواهد داد. فکر نمی‌کنم ۲۴ ساعت دوام بیاورند. شورت اسکوییز در راه است.

کمی بعد از این توییت، جاستین سان طی بیانیه ای اعلام کرد که ۸۰۰ میلیون USDC به منظور حفظ پشتوانه استیبل کوین USDD به ذخیره ترون دائو تزریق خواهد شد.

استیبل کوین USDD یک استیبل کوین الگوریتمی است که با سوزاندن توکن TRX به منظور حفظ ارزش معادل با دلار کار می‌کند.

هرچند، به منظور جلوگیری از تکرار شرایط خطرناک استیبل کوین UST، استیبل کوین USDD با خرید رمزارزهای مختلف نظیر بیت کوین، ترون و استیبل‌کوین‌هایی نظیر USDC و USDT و TUSD و USDJ مقرر کرده است ارزش بازار پشتوانه USDD به حجم عرضه این استیبل کوین از ۱.۳ به ۱ کمتر نشود. به عبارت دیگر، هر استیبل کوین USDD باید همواره حداقل ۱.۳ دلار پشتوانه داشته باشد. با این حال وبسایت خزانه ترون دائو، در حال حاضر نسبت وثیقه گذاری این استیبل کوین را معادل با ۲.۸ نشان می‌دهد.

با وجود این FatMan که در مورد وقایع سقوط ترا و پشت پرده ترافرم و اقدامات موسس آن دوکوان افشاگری های زیادی کرد، با جلب توجهات به اطلاعات درج شده در بخش شفافیت (Transparency) در وبسایت خزانه ترون دائو، اشاره کرد:

آیا کد این قسمت از وبسایت طوری نوشته شده است که همیشه مقدار TRXسوزانده شده را برابر عرضه در گردش USDD نشان دهد؟

در حال حاضر عرضه در گردش USDD برابر با ۷۲۳.۳ میلیون است و مقدار ترون سوزانده شده دقیقا همین مقدار اعلام شده است درحالی‌که میدانیم ارزش ترون سوزانده شده کمتر از این مقدار و حدود ۶۲۴.۴ میلیون دلار است.

ترون دائو در واکنش به این توییت، از FatMan تشکر کرد اما تا زمان نگارش خبر این مشکل همچنان برطرف نشده است.

با وجود اقدامات ترون دائو، با ریزش کل بازار رمزارز، پشتوانه USDD طی چند ساعت اخیر مورد حمله قرار گرفته است. طبق گزارش کوین‌مارکت‌کپ، برابری این استیبل کوین الگوریتمی با دلار دچار لغزش شده است و در زمان نگارش خبر برابر با ۰.۹۸۹۱ دلار است.

لغزش برابری USDD با دلار؛ منبع: CMC

منبع : “cryptopotato