۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در طول مدت ۲۴ ساعت گذشته قیمت ریپل با جهش قابل‌توجهی توانست بیشترین صعود یک‌روزه خود از سال ۲۰۱۷ را تجربه کند. مطابق با گزارش‌ها، یک گروه تلگرامی با ۲۰۰,۰۰۰ نفر عضو عامل اصلی این افزایش قیمت بوده است.

افزایش قیمت ریپل نیز درست مشابه جهش سهام گیم استاپ (GameStop)، ناشی از ورود برنامه‌ریزی‌شده سرمایه‌گذاران خرد به بازار بوده است. در طول این مدت، قیمت ریپل با صعود ۵۶ درصدی توانست به ۰.۵۰۹ دلار برسد که بیشترین قیمت این ارز دیجیتال از ماه آذر است. لازم به ذکر است که جهش ۵۶ درصدی قیمت ریپل، بیشترین صعود یک‌روزه این ارز دیجیتال از دسامبر ۲۰۱۷ است.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که یک گروه تلگرامی با ۲۰۰,۰۰۰ عضو با نام «خرید و نگه‌داری ریپل» عامل این صعود قیمت شده است. این گروه که روز شنبه ایجاد شده بود، با سرعت زیادی به ۲۰۰,۰۰۰ عضو رسید. رسیدن به سقف اعضا باعث شد تا یک گروه جدید با لینکی متفاوت و نامی مشابه ایجاد شود.

جیهان چو (Jehan Chu)، هم‌بنیان‌گذار و مدیر کنتیک کپیتال (Kenetic Capital)، در مصاحبه‌ی اخیر خود بیان کرد:

گروه‌های پامپ از روی انجمن پامپ وال استریت بتس (WallStreetBets) [در ردیت] شکل گرفته‌اند و اکنون چشم از دوج کوین برداشته و به‌سمت ریپل حرکت کرده‌اند.

پامپ و دامپ‌های کلاسیک در بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بازار ریپل که لشکری از دنبال‌کنندگان و طرفداران را دارد، اتفاق جدیدی به شمار نمی‌آید؛ ولی شاید بتوان گفت که انجمن وال استریت بتس انگیزه‌ای تازه را به آنها داده است. این انجمن در ردیت توسط گروهی از معامله‌گران روزانه آماتور تشکیل شده است که در یک اقدام برنامه‌ریزی‌شده، اقدام به خرید سهام گیم استاپ کردند. همین مسئله سبب شد تا بسیاری از موقعیت‌های شورت سرمایه‌گذاران لیکویید شود. در این میان بسیاری از صندوق‌های پوششی ضررهای هنگفتی کردند.

جهش ۴۰۰ درصدی گیم استاپ دلیل بر آن شد تا توجه قانون‌گذاران بازارهای مالی آمریکا نیز جلب شود و کمیسیون بورس آمریکا (SEC) اعلام کرده است که این مسئله را پیگیری خواهد کرد. از طرف دیگر، قیمت دوج کوین نیز یک روز پیش از پامپ ریپل با صعودی معادل با ۸۰۰ درصدی همراه شده بود. داده‌های تازه نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاران خرد و تاکتیک‌های خرید جمعی در حال بازگشت به بازار هستند؛ این بدان معناست که می‌توان انتظار بازار غیرمتمرکزتری را داشت.

هنوز مشخص نیست که اعضای این گروه تلگرامی به توصیه گردانندگان توجه کرده‌اند‌ و ریپل‌های خود را نگه داشته‌اند یا خیر.

در حال حاضر هر واحد ریپل در محدوده ۰.۶۴ دلاری درحال معامله است. ریپل در هفته‌های گذشته درگیر یک دعوی قانونی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بود. همین مسئله ماه گذشته باعث شد تا قیمت ریپل سقوط چشمگیری را داشته باشد.

منبع: “coindesk