۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

گزارشات حاکی از آن است که نشست بانکی مرکزی آمریکا دیشب به پایان رسید و رئیس این بانک نرخ بهره را ۷۵ واحد (۰.۷۵٪) افزایش داد که بالاترین میزان افزایش از سال ۱۹۹۴ است. پس از اعلام این خبر اکثر ارزهای دیجیتال دچار نوساناتی در قیمت شد که در نهایت با بازیابی نسبی قیمت BTC به بالای کانال ۲۲,۰۰۰ دلار همراه بود و حتی قیمت بیت کوین در دقایقی به مرز ۲۳,۰۰۰ دلار نزدیک شد.

نرخ تورم در آمریکا هم اکنون به ۸.۶٪ رسیده است که این یک رکورد در چهار دهه گذشته است. این سومین افزایش متوالی نرخ بهره است که آن را هم اکنون در محدوده ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصد قرار داده است. سیاست‌گذاران پیش بینی می‌کنند نرخ بهره تا پایان سال وارد محدوده ۳.۲۵ تا ۳.۵ درصد شود که بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ خواهد بود.

در وضعیت کنونی معامله‌گران نگران این بودند تا با افزایش نرخ بهره و اعلام آن قیمت بیت کوین به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار سقوط کند. با این حال واکنش بیت کوین تا حدودی مثبت بوده و در زمان نگارش این خبر، در حوالی ۲۱٬۲۰۹ دلار معامله می‌شود. اتریوم دومین رمزارز بازار نیز با ۴٪ افزایش اکنون در ناحیه ۱٬۱۲۰ دلار قرار دارد و قیمت BNB و کاردانو نیز به ترتیب به ۲۱۷ و ۰.۴۹ دلار افزایش یافته است.

این در حالی است که دیروز ترس به وجود آمده در بازار رمزارزها ناشی از اعلام خبر افزایش بهره آمریکا و بحران به وجود آمده در شرکت سرمایه‌گذاری تری اروز کپیتال (3AC)‍ و ماجرای پلتفرم سلسیوس (Celsius) موجب شده بود در حوالی ظهر قیمت بیت کوین تا محدوده ۲۰,۱۰۰ دلار ریزش پیدا کند. این در حالی است که اوج قیمتی بیت کوین در دسامبر (آذر) ۲۰۱۷ در محدوده ۱۹,۷۹۸ دلار قرار داشت و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که قیمت در چرخه قیمتی فعلی بیت کوین نباید از ATH چرخه صعودی قبلی بازار پایین‌تر آید.

داده‌های آنچین پلتفرم کریپتو کوانت نشان دهنده این است که در روز ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) تعداد ۵۹,۳۷۶ BTC به صرافی‌ها انتقال داده شده است. این بیشترین جریان ورودی به صرافی‌ها از نوامبر (آبان) ۲۰۱۸ است. در این میان ماینرهای بیت کوین نیز در صف واریزکنندگان به صرافی بودند تا جایی که نرخ انتقال بیت کوین از جانب آن‌ها به صرافی‌ها به حداکثر مقدار خود در ۷ ماه گذشته رسیده است. این مقدار برابر ۹,۴۷۶ بیت کوین بوده است.

روز گذشته مایک نووگراتز (Mike Novogratz) مدیرعامل گلکسی دیجیتال اعلام کرد که به نظرش بیت کوین محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار را حفظ خواهد کرد.

در نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه شاهد رسیدن شاخص RSI به محدوده ۲۱ هستیم که نشان‌دهنده این موضوع است که بازگشت قیمت حداقل در کوتاه مدت بسیار محتمل است. اگر سطوح اصلاحی فیبوناچی را در ریزش اخیر از ناحیه ۳۱,۰۰۰ دلار تا نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسم کنیم، نزدیکترین مقاومت در سر راه BTC قیمت ۲۴,۵۶۲ دلار (سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی) است و در ادامه قیمت ۲۵,۹۳۸ دلار (سطح ۰.۵ فیبوناچی) مقاومت سنگینی خواهد بود. گاوها در صورتی می‌توانند ادعا کنند که روند قیمت را تغییر داده‌اند که قیمت به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۲۷,۷۴۸ دلار برسد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه

نمودار قیمت BTC تایم فریم روزانه

منبع: “cointelegraph