۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

قیمت پالیگان از زمان اوج آن که ۲.۹۲ دلار بود و در ۲۷ دسامبر (۶ دی) به ثبت رسیده بود. ۴۰ درصد نزولی شده است. درحال حاضر اگر قرار باشد الگوی نزولی روی نمودار این ارز دیجیتال درست عمل نماید. این احتمال را باید در نظر گرفت که پالیگان ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست خواهد داد.

به تازگی پالیگان در یک چرخش کلی، وضعیت بازار را از روند صعودی به روند سقوطی تغییر داد. در ادامه با یک حرکت صعودی شکلی دوباره به خود گرفت و همین حرکت رو به بالا باعث تشکیل یک الگوی نزولی‌ شد که تحلیلگران آن را فنجان و دسته معکوس نامیده‌اند. این الگو متشکل از یک نیم دایره شکل بزرگ (فنجان) است که مانند تصویر زیر با یک بازگشت رو به بالای محدود (دسته) همراه است.

نمودار قیمت پالیگان؛ الگوی فنجان و دسته معکوس در نمای ۳ روزه بازار.

اگر الگوی فنجان و دسته بی‌نقص اجرایی شود،‌ باید منتظر بود تا قیمت پالیگان بیشتر سقوط کند. کامل شدن این الگو می‌تواند قیمت را پس از شکسته‌شدن حمایت دسته،‌ به اندازه فاصله بین سقف و کف فنجان پایین بکشاند.

در نتیجه اگر کندل قیمت پالیگان از محدوده‌ای که به عنوان دسته در نظر گرفته شده است خارج شود. روند کاهشی قیمت و سپس افزایش حجم معاملات پالیگان میتواند آن را به نزدیکی ۰.۸۶ دلار برساند. سطحی که تقریباً ۵۰ درصد پایین‌تر از قیمت‌های فعلی خواهد بود.

سناریوی صعودی برای پالیگان

روند رو به سقوطی پالیگان در حالی نمایان شده که بازار ارز دیجیتال با شروع سال جدید درگیر یک اصلاح گسترده شده است.

بیت کوین و اتریوم از ابتدای سال تا به امروز به ترتیب ۱۱ و ۲۲ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. سقوط قیمت این دو ارز باعث تاثیرگذاری روی سایر ارزهای دیجیتال هم شده است. که باعث شده آنها هم نوسانات مشابهی را تجربه نمایند. ریزش بسیار شدیدی که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را از ۲.۱۹۰ تریلیون دلار ابتدای سال میلادی جدید به ۱.۸۷۸ تریلیون دلار رسانده است.

ارزش بازار پالیگان

ارزش بازار پالیگان هم از ابتدای سال جدید میلادی از ۱۸.۱۰ به ۱۲.۹۶ میلیارد دلار کاهش یافته است. این در حالیست که قیمت این ارز دیجیتال نیز با کاهشی ۳۰ درصدی اکنون به ۱.۷۰ دلار سقوط کرده است. با وجود تمام این مسائل،‌ با رسیدن حمایت‌های قیمت، امید معالمه گران را برای رشد دوباره پالیگان زنده نگه داشته است.

حمایت‌هایی که در مطالب بالا به آنها اشاره کردیم. میانگین متحرک نمایی (EMA) ۶ ماهه و خط روند صعودی موجود در نمودار زیر است. که تا به اینجا برای چند ماه از سقوط گسترده قیمت این ارز دیجیتال پیشگیری کرده‌اند.

قیمت پالیگان

نمودار قیمت پالیگان؛ تلاقی حمایت‌های قیمت در نمای ۱ روزه بازار.

بازار پالیگان در حال حاضر یک بار دیگر در حال آزمایش این سطوح حمایتی است و خریداران قیمت را اگر در این سطح حمایت کنند. باید منتظر یک بازگشت صعودی باشند. با استارت این بازگشت صعودی، کندل قیمت با یک مقاومت نزدیک مواجه خواهد شد. که در قالب یک خط نزولی روی نمودار بالا دیده می‌شود.

با تمام این تفاسیر فقط در صورتی می‌توان به وضعیت صعودی کلی بازار پالیگان امیدوار بود که شاهد یک بازگشت رو به بالا و بی‌چون و چرا باشیم. یعنی افزایش هم زمان قیمت و حجم معاملات.

در غیر این صورت، احتمال شکل‌گیری الگوی فنجان و دسته معکوس بیشتر خواهد شد. الگوی نزولی که بنا به گفته تام بولکوفسکی (Tom Bulkowski)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال،‌ شانس موفقیت آن ۶۲ درصد است.

وضعیت داده‌های درون زنجیره‌ای همچنان صعودی است

ارز دیجیتال متیک (MATIC) در اصل توکن اصلی شبکه پالیگان است که پیش‌تر نمودار قیمت آن را با هم مرور کردیم. که از آن برای فعالیت‌های گوناگونی نظیر سهام‌گذاری و پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود. کاربران پالیگان این شبکه به این دلیل انتخاب کرده اند که قابلیت پردازش سریع‌تر و ارزان‌تر تراکنش‌های اتریومی را دارد.

به همین دلیل است که متوسط تعداد آدرس‌های فعالِ بصورت روزانه پالیگان از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی از ۷۵۹ به ۳۰۰٬۰۰۰ تا افزایش یافته است.

قیمت پالیگان

نمودار تعداد آدرس‌های فعال شبکه پالیگان

تحلیلگران مجموعه پانتر ریسرچ (Panther Research) اعتقاد دارند که این رشد متوسط تعداد آدرس‌های فعال روزانه شبکه پالیگان، یک نشانه صعودی برای قیمت این ارز دیجیتال است. مرجع آنها برای چنین استدلالی رابطه بین افزایش قیمت و رشد متوسط تعداد آدرس‌های فعال روزانه شبکه اتریوم است.

قیمت پالیگان

مقایسه قیمت و تعداد آدرس‌های فعال روزانه شبکه اتریوم

تحلیلگران پانتر ریسرچ عنوان کرده اند که:

با توجه به این موضوع که رشد پذیرش شبکه اتریوم بر پالیگان هم تأثیر گذار است. البته با در نظر گرفتن این واقعیت که زنجیره جانبی (Sidechain) و مبتنی بر اثبات سهام پالیگان پیوسته در حال پیشرفت روز افزون است و همیشه راهکارهای مقیاس‌پذیری بیشتری برای شبکه‌های لایه اول ساخته می شود،‌ امری منطقی به نظر می‌رسد که انتظار داشته باشیم قیمت توکن متیک در آینده بیشتر شود.

منبع:”cointelegraph