۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

بازی‌های مبتنی بر مدل کسب درآمد (P2E) به یک نوآوری جذاب برای ناشران بازی تبدیل شده است. بازی‌سازها در سال‌‌های اخیر شروع به عرضه بازی های NFT بیشتری کرده‌اند. اورویت گوئل، معاون توسعه تجارت جهانی پالیگان، اعتفاد دارد که بازی‌هایی که NFTها را ادغام می‌کنند، دارای مزیتی ذاتی نسبت به بازی‌های سنتی هستند. این نوع از بازی‌های سنتی به کاربران اجازه نمی‌دهند که آیتم‌های درون بازی خود را بفروشند.

آیا بازی‌های NFT نسبت به بازی‌های سنتی برتری دارند؟

اورویت گوئل (Urvit Goel) صریحاً در مصاحبه اخیر در مورد بازی‌های NFT نسبت به بازی‌های سنتی صحبت کرد. این مصاحبه در هفته بلاک چین کره‌ جنوبی سال ۲۰۲۲ در مورد تلاش پالیگان (MATIC) برای کمک به تکثیر بازی‌های NFT بود. همینطور درخصوص اینکه چرا ناشران بازی در کره جنوبی مانند Neowiz و Nexon به شدت در حال پیشرفت هستند، صحبت شد. طبق نظر او، بازی‌هایی که NFTها را ادغام می‌کنند، دارای مزیتی ذاتی نسبت به آن دسته از بازی‌های سنتی هستند که به کاربران اجازه نمی‌دهند تا آیتم‌های درون بازی خود را بفروشند.

یکی از بحث‌های اصلی گوئل این بود که بازی‌های سنتی که بازی‌های NFT با آنها رقابت می‌کنند، ممکن است ذاتاً ضعیف‌تر باشد. معمولاً در بازی‌های سنتی، کاربران آیتم‌های درون بازی را با پول واقعی خریداری می‌کنند. ولی نمی‌توانند آیتم‌های درون بازی را بفروشند تا ارزش دلاری هرکدام را پس گیرند.

با این تفاسیر، در بیشتر بازی‌های دنیای بلاک چین کاربران می‌توانند آیتم‌هایی را به عنوان NFT خریداری کنند. بعد از اتمام بازی این موارد قابل فروش هستند. گوئل از مدل سنتی بازی‌ها به عنوان «ورود با پول، خروج بدون پول» یاد کرد. وی تاکید کرد که بازی‌بازها باید بتوانند حداقل مقداری از ارزش دلاری را که در یک بازی قرار داده‌اند، پس گیرند.

ما تنها قصد داریم به کاربران این امکان را دهیم تا محتوایی را که می‌خرند، داشته باشند. اگر بخواهند این موارد را بفروشند، عالی است اگر تصمیم بگیرند آن را حفظ کنند، عالی است. ولی حتی اگر یک پنی را پس بگیرید، بهتر از هیچ است، درست است؟

گوئل بیان کرد که سیگنال‌های واضحی را دریافته است که نشان دهنده این است که ناشران بازی‌های سنتی در حال آماده شدن برای فشارهای بزرگی به بازی‌های NFT هستند. به عنوان مثال می‌توان از غول بازی کره جنوبی Nexon که صاحب بازی MapleStory است، نام برد. این شرکت در ماه ژوئن اعلام کرده بود که نسخه‌ای از عنوان پرچمدار خود را به عنوان MapleStory N یه صورت بازسازی شده در بلاک چین منتشر خواهد کرد.

بازی‌های بلاک چین محیط مناسبی را برای ناشران ایجاد می‌کنند

همین‌طور پالیگان با شرکت بازی‌سازی Neowiz کره جنوبی وارد همکاری شده است. به این دلیل که عناوین جدید و موجود این شرکت را در بلاک چین قرار دهد. گوئل این را خاطرنشان کرد که ورود چنین شرکت‌هایی باعث ایجاد «کمی اثر دومینوی» در صنعت می‌شوند تا «ثابت شود که هنوز نوآور هستند». همچنین گوئل اشاره کرد که روسای شرکت‌های بزرگ بازی که وارد فضای بلاک چین می‌شوند، باید اعتماد زیادی را به این فناوری داشته باشند. درغیر اینصورت عناوین رده بالای خود را وارد این فضا نمی‌کنند.

این توسعه‌دهندگان برای داشتن کسب‌وکارهای موفق نیازی به استفاده از بلاک چین ندارند. هم‌اکنون آنها صدها میلیون، اگر نگوییم میلیاردها دلار درآمد از مدل سنتی خود دارند.

تصورات گوئل در مورد بازی و بلاک چین با آنتونی یون (Anthony Yoon) از ROK Capital مطابقت دارد که درمصاحبه خود عنوان کرد: «بازی های NFT محیط بسیار مناسب‌تری را برای ناشران ایجاد می‌کنند». گوئل نیز در انتهای صحبت‌هایش بر روی این امر تاکید کرد که بسیاری از جوامع بزرگی که «میلیون‌ها دنبال‌کننده» دارند، در حال حاضر از عرضه محصولات جدید بازی به کانال‌هایشان هیجان‌زده هستند.

منبع: “Cointelegraph