۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در چهار سال گذشته فعالیت های غیر قانونی در حرفه ارزهای دیجیتال اوج گرفت به همین علت گروه اجرایی ارزدیجیتال دروزارت دادگستری آمریکا متمرکز شدن هکرهای دیفای که امور مالی غیر متمرکز انجام می دادند را از بین ببرند.

بررسی وضعیت آشفته امنیت حوزه دیفای 

فایننشال تایمزدر 15 می خبری انتشار داد که مدیر تیم اجرایی قسمت ارزهای دیجیتال (NCET) وزارت دادگستری آمریکا بیان کرد که این وزارتخانه بر دزدی ها و هک‌های مربوط به دیفای و مخصوصا پل‌های میان زنجیره‌ای متمرکز است.

یون یانگ چوی مدیر تیم اجرایی ارزهای دیجیتال وزارت دادگستری است.اوعنوان کرد که حوزه دیفای برای وزارت دادگستری اولویت دارد چون که هکرهای دولت کره شمالی با قدرت زیادی درحوزه آمده اند.

کوین تلگراف درماه فوریه یک گزارشی ارائه داد و گفت:هکرهای کره شمالی در سال 2022 مبلغ 630 میلیون تا بالای یک میلیارد دلار از دارایی‌های کریپتو را دزدیدند.

وزارت دادگستری بیان کرد که NCET به عنوان یک مرکزتوجه برای این وزارتخانه دربرابرجرایم سایبری و پولشویی در حوزه ارزهای دیجیتال عمل می کند.

همچنین دراین مطلب بخوانید که: بیت کوین برای امنیت ملی آمریکا یک نوع تهدید است؟

این وزارتخانه اعلام کرد که این آژانس تمرکز ویژه‌ای بر خدمات میکس ارز دیجیتال دارد اما به طورمستقیم به حوزه دیفای اشاره‌ نکرد.

یون یانگ چوی،در اجلاس دارایی‌های دیجیتال فایننشال تایمزسخرانی کرد، دوباره بیان کرد که وزارت دادگستری به دنبال شرکت‌های کریپتویی است که جرمی انجام می دهند یا شرایط انجام آن را فراهم می‌کنند.

او تاکید کرد که در چهار سال گذشته دامنه دارایی های دیجیتالی که به صورت راه های غیرقانونی گوناگون استفاده می شوند بسیاررشد کرده است.

پلتفرم‌های دیفای دراین اواخر مورد حملات زیادی قرار گرفته است.

بیشترین هک دیفای درتاریخ  13 مارس امسال گزارش شده است. بخاطر حمله ای که به Euler Finance شد بیشتر از 196 میلیون دلار DAI، USDC، اتریوم استیک شده (StETH) و رپد بیت کوین (WBTC)دزدیده شده است.

هکر 5 میلیون دلار از پول خود را به پلتفرم DeFi واریز کرد و قیمت توکن بومی Mango (MNGO) خود را از 0.03 دلار به 0.91 دلار افزایش داد واموال MNGO خود را به 423 میلیون دلار افزایش داد.

منبع: Cointelegraph