۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بیت کوین در مقایسه با اوایل شروع فعالیتش ارزشش بالاتر رفت و اکثر مردم جهان آن را شناختند، دولت ها به خصوص دولت آمریکا در برابر btc واکنش تندی نشان دادند.ابتدا btc در آمریکا به عنوان ارزدیجیتال بین همه رواج داده شد، به ندرت به عنوان رقیب ارزهای فیات شناخته شد.

پای پول که وسط باشد، همه سران دولتی حساسیت به خرج می دهند. ازوقتی که بیت کوین رواج پیدا کرد تا به امروز، این سوال برای اکثر مردم مطرح شد که آیا بیت کوین برای امنیت ملی آمریکا یک تهدید است واین ارز دیجیتال روزی ممنوع می شود؟ در‌این مطلب این سوال ها به بررسی این سوالات خواهیم پرداخت.

رقبای جدی آمریکا،روسیه و چین که به‌دنبال از بین بردن دلاردر بازارهای جهانی هستند و به طور علنی بازگو می کنند. پوتین در یکی از سخنرانی‌ هایش گفت:

دوران اقتصادِ ثروتِ خیالی تمام شده است وجایگزین اقتصادِ دارایی‌های باارزش می شود.

در حال حاضر،احتمال رقابت برای جمع کردن بیت کوین درآینده زیاد است. کشورها مخالف بیت کوین نیستند،اما رقابت زیادی بر سر به‌دست‌آوردن آن دارند؛که هرکس تعداد زیادی از این ۲۱‌میلیون بیت کوین را به دست بیاورد، درمقابل رقبای ژئوپلیتیک خود مقام بالای مدیریت و اقتصاد را دارد.کشورهای مختلف مدیریت های خاص خود را دارند و هرکدام به‌نحوی مسیر خود را مشخص می کنند.

مدیریت امنیت ملی آمریکا (NSS) حیطه ای است که هر چند سال یک بارآپدیت می شود ومسیربخش اجرایی دولت آمریکا را تعیین می‌کند.این سند کنگره را در انجام دستورهای رئیس‌جمهورکمک می کند.

یک سند امنیت ملی جدید که در اکتبر‌۲۰۲۲ منتشر شد، بیان شد که «چگونه کاخ‌سفید باید از دهه جدید برای به انجام رساندن منافع اساسی آمریکا، آماده سازی آن برای تسلط بر رقیب های ژئوپلیتیک، حل کردن مشکلات مشترک و قرارگرفتن در مسیری موفقیت آمیز استفاده کند».

بنابراین، لازم است این کشور برای اطمینان بیشتر از به دست آوردن بهترین نتیجه ها برای حفظ و بالا بردن ارزش‌ها و سبک زندگی آمریکایی، همه گزینه‌ها را به‌خوبی بررسی کند.

همچنین دراین مطلب بخوانید که : در شبکه بیت کوین یک پروتکل جدید با نام Trustless Market بارگذاری شد

ارزهای دیجیتال را نباید دست کم گرفت

جدیدترین سند مدیریت امنیت ملی آمریکا درباره موضوع  «تجارت و اقتصاد» آشکارکرد:

آمریکا برتری ارزهای دیجیتال را شناسایی می کند و اقداماتی برای بیشتر کردن دارایی‌های دیجیتال انجام می دهد؛ ازجمله به وجود آوردن دلار دیجیتال با استانداردهایی خاص برای حفظ ثبات و حریم خصوصی و امنیت تا نظام مالی ایالات متحده نیرومند باشد و استحکام بیشتری در جهان داشته باشد.

بیت کوین در جهان با عناوینی مانند «پول اینترنتی جادویی» و «مرگ موش» مطرح شده است، تلاشش به آن اعتبارداد و همین امر باعث شد تا بتواند به کمیته‌ها و هیئت‌های مهم اقتصادی و مالی جهانی دسترسی داشته باشد.

یکی از عوامل علاقه زیاد  به دارایی‌های دیجیتال، میزان بدهی ۳‌تریلیون‌دلاری آمریکا است که ظاهراً توانایی برای پرداختش وجود ندارد. سناتور راند پاول به‌تازگی گفته که «بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت ملی ما، بدهی ما هستش».

این نظرها زمانی بیان شد که در یکی از بسته‌های مالی اختصاص‌یافته برای هزینه های آمریکا،رقم ۱.۷تریلیون‌دلار را شاهد بودیم.در‌حال‌حاضر،بدهی ملی یکی از نگرانی‌های جدی به حساب می آید.

بیت کوین و امنیت ملی آمریکا در آینده چه خواهد شد؟

btc ازهمه نظربا ارزش‌های آمریکایی و مدیریت امنیت ملی آن در یک راستا هستند. با توجه به نظر بعضی از مقام‌های ارشد آمریکا، بیت کوین برای امنیت ملی تهدید محسوب نمی‌شود؛ بلکه با نادیده گرفتن شبکه btc ممکن است توانایی آمریکا برای بازپرداخت بدهی‌های ملی را محدود کند و رقبای ژئوپلیتیک آن را تقویت و ابزار اقتصادیِ قدرت کشور را ضعیف کند. پس هرچه استفاده دولت از btc با تاخیر باشد، خطر بیشتری امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کند؛بنابراین، بهتر است آمریکا برای بهره برداری از بیت کوین بیشتر تلاش کند.

 

منبع: BITCOIN