۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

بنا بر گزارشات منتشر شده اکثر خدمات شبکه آکالا در اکوسیستم پولکادات به جز ۳ مورد، با وجود گذشت ۱۲ روز از حمله به این زنجیره هنوز هم آفلاین هستند.

بیشتر خدمات آکالا دیگر کار نمی‌کند

آکالا در تلاش است تا خدمات خود را پس از گذشت بیش از ۱ هفته از آسیب پذیری که باعث از بین رفتن استیبل کوین آن (aUSD) شد، بازیابی کند.

در بیانیه این پروژه آمده است که، بسیاری از سرویس ها از جمله انتقال XCM از کار افتاده‌اند. این به این معنی است که انتقال میان زنجیره‌ای بین آکالا و سایر پاراچین‌های پولکادات در حال حاضر در دسترس نیست.

سرویس های دیگر نیز دچار مشکل شده است. طی گزارشاتی که از سوی کاربران به دست آمده در مواردی نظیر انتقال توکن‌ها، استفاده از سرویس پل، مینت کردن استیبل کوین aUSD، تبدیل توکن‌ها به یکدیگر، استفاده از لغو فوری استیکینگ و استفاده از بخش‌های درآمدی این پروتکل با مشکل مواجه هستند.

از ۲۲ سرویس فهرست شده در صفحه پشتیبانی آکالا ، ۱۸ سرویس متوقف شده است.

چند سرویس فعال هستند؟

فقط ۳ سرویس به طور نُرمال مشغول به فعالیت هستند. اولین سرویس فعال مربوط به تراکنش‌های اولیه زنجیره‌ای است که شامل توکن بومی پروژه با نام ACA است. دو سرویس عملیاتی دیگر مربوط به استیکینگ است: هر دو بخش استیکینگ DOT و لغو استیکینگ معمول با دوره زمانی نامحدود، به نحو احسن عمل می‌کنند.

آکالا روز یکشنبه، ۲۳ مرداد مورد حمله هکری قرار گرفت. در آن زمان، مجرم موفق شد حداقل ۱.۲۸ میلیارد دلار توکن aUSD را مینت کند.

هکــ*ــر بخش خیلی کمی از توکن‌هایی که به اشتباه مینت شده بود را با سایر دارایی‌ها مبادله کرد.توسعه دهندگان به سرعت متوجه این حادثه شدند. در پاسخ، آنها زنجیره آکالا و خدمات آن را با “رای حکومتی فوری” مسدود نمودند.

این مسدودیت به آکالا اجازه داد تا حدود ۳ میلیارد توکن aUSD که به اشتباه مینت شده بودند را ردیابی و بازیابی کرده و آن‌ها را بسوزاند.

در روز ۲ شهریور، آکالا اعلام کرد که هنوز در حال تلاش برای ردیابی مبالغ سرقتی است. در بیانیه این پروتکل آمده است: ۷۰ درصد از تراکنش‌های درگیر هنوز نیاز به ردیابی دارند و این کار در حال انجام است. این پروژه به افرادی که بتوانند حتی مقداری از مبالغ را بازگردانی کنند، پاداش خواهد داد.

منبع: cryptobriefing