۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

طبق آخرین گزارش ها، قیمت زمین‌های مجازی که در پلتفرم‌های فعال در حوزه متاورس به فروش می‌رسد. در طول یک ماه گذشته به طور کلی ۱۸ درصد کاهش یافته است. با این حال، بازدهی سرمایه‌گذاری یک ساله در این زمین‌های مجازی، همچنان بیشتر از ارز دیجیتال اتریوم است.

طبق آماری که پلتفرم آماری مِتا متریکس منتشر کرده است. متوسط قیمت خرید زمین‌های موجود در ۳۰ پلتفرم برتر فعال در حوزه متاورس. از جمله دیسنترالند و سندباکس، در طول یک ماه گذشته با ۱۸ درصد کاهش از اوج ۱۰٬۴۷۳ دلاری، اکنون به ۸٬۹۴۵ دلار رسیده است.

قیمت این زمین‌های مجاز در حالی کاهشی شده که ارزش توکن‌های فعال در حوزه متاورس نیز در طول ۶ ماه گذشته رو به کاهش بوده است.

برای مثال، قیمت فعلی ارزهای دیجیتال دیسنتراند (مانا)، سندباکس و اکسی اینفینیتی. بین ۵۵ تا ۶۵ درصد با اوج‌های تاریخی‌‌ای که در ماه نوامبر (آبان) به ثبت رسیده بود، فاصله دارد.

نکته مهم این است که متوسط قیمت خرید این زمین‌ها در ماه مارس (اسفند) در مقایسه با سال گذشته، چهار برابر بیشتر است.

متاورس

سقوط قیمت سایر پلتفرم ها

قیمت زمین‌های موجود در پلتفرم‌های دیسنترالند، سندباکس و بازی بلاک چینی فلاف ورد (Fluf World) به شدت سقوط کرده است. که در طول یک ماه گذشته به ترتیب ۴۹، ۲۳ و ۴۴ درصد کاهش یافته است. از سویی دیگر، قیمت زمین‌های موجود در پلتفرم‌های مترووِرس (Metroverse) و NFT Worlds در این مدت به ترتیب ۲۷ و ۶ درصد رشد کرده است.

متاورس

با وجود اینکه کاهش ارزش دلاری زمین‌های متاورس در طول یک ماه گذشته بوده است. سرمایه‌گذاری یک ساله در این زمین‌ها همچنان بازدهی بهتری از خرید و نگهداری اتریوم در مدت مشابه دارد.

تا پایان ماه مارس (۱۱ فروردین)، بازدهی سرمایه‌گذاری یک‌ساله در زمین‌های متاورسی تا ۲.۶ برابر بهتر از اتریوم بوده و این در حالی است که قیمت این زمین‌ها در یک ماه گذشته کاهش یافته، اما قیمت اتریوم در این مدت بیشتر شده است.

منبع:”cryptonews