Rate this post

قیمت Lido DAO (LDO) تنها یک روز پس از این‌که نوسانگر مومنتوم کلیدی آن به منطقه خرید بیش‌ازحد (overbought) رسید، به شدت کاهش یافت.

اصلاح قیمت Lido DAO (LDO) پس از بیش‌خریدشدن

قیمت LDO از اوج قیمتی 1.32 دلار در 15 جولای به 1.04 دلار در 16 ژوئیه سقوط کرد. درنتیجه 20 درصد کاهش یافت. حرکت نزولی شدید این توکن، نشانه‌های خود را از چندین شاخص فنی نزولی، من‌جمله شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) و میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) برگرفته است. آخرین سقوط LDO بعد از افزایش بیش از 150 درصدی قیمت فقط در دو هفته رخ داد. حرکتی که همزمان RSI روزانه آن را در 15 جولای به بالای 70 رسانده بود.

به همین دلیل نیز وضعیت به خرید بیش‌ازحد تبدیل شده بود. قرارگیری شاخص RSI در منطقه بیش‌خرید نشان دهنده این است که رالی صعودی ممکن است در حال نزدیک شدن به پایان خود باشد. پس از این احتمالاً یک اصلاح قیمتی کوتاه مدت شروع به رخ دادن کند. در این بین، نشانه‌های منفی بیشتری برای توکن LDO از متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (موج سیاه در نمودار بالا) نزدیک به ۱.۳۰ دلار بود که این توکن را در افزایش قیمت بیش از ۱۵۰ درصدی خودش محدود کرد.

نمودار قیمت روزانه LDO/USD.

بعد از اینکه RSI برای نخستین بار در تاریخ از مرز 70 عبور کرد؛ الگوی پرایس اکشن، مشابه اصلاح LDO در آوریل 2022 به نظر رسید. شایان ذکر است که توکن LDO در آن زمان با کاهش 90 درصدی قیمت مواجه شده بود. قیمت Lido DAO (LDO) به مرز 0.39 دلار رسیده بود. این قیمت پایین‌ترین میزان تا اواسط ژوئن 2022 محسوب می‌شود.

این اتفاق پتانسیل LDO برای تکرار اصلاحات آوریل تا ژوئن 2022 را افزایش می‌دهد. در حال حاضر منطقه قیمتی کف دقیقی توسط تحلیل‌گران قابل پیش‌بینی نیست. با این وجود، هدف نزولی موقت توکن LDO نزدیک به میانگین متحرک نمایی 50 روزه (موج قرمز) در 0.90 دلار به نظر می‌رسد. این محدوده قیمتی 20 درصد دیگر از قیمت روز کاهش یافته است.

از طرف دیگر، شکسته شدن میانگین متحرک نمایی 50 روزه از پایین خطر سقوط LDO به محدوده 0.75 دلاری را در پی خواهد داشت. این محدوده با خط 0.618 نمودار اصلاحی فیبوناچی که از 0.39 دلار تا 1.31 دلار ترسیم شده ، مصادف است.

پیش بینی عرضه اتریوم 2.0 در ماه سپتامبر

در تاریخ 15 جولای، توسعه‌دهندگان اتریوم تأیید کردند که انتقال مورد انتظار شبکه آنها از اثبات کار به اثبات سهام ، با نام «اتریوم 2.0» به‌صورت آزمایشی در تاریخ 19 سپتامبر همراه با به‌روزرسانی‌های دیگر رخ خواهد داد.

LDO به دلیل ارتباط نزدیکش با اتریوم، در روز اعلام این خبر، چیزی نزدیک به 25 درصد افزایش قیمت داشت.

به‌صورت خاص، LDO به عنوان یک توکن حاکمیتی در دائو Lido درحال فعالیت است. Lido یک پلتفرم سهامداری نقدینگی است که بیش از 4.13 میلیون اتریوم (به ارزش حدود 5 میلیارد دلار) را از طرف کاربران خود در قرارداد هوشمند رسمی Merge قفل کرده است.

ارزش کل اتریوم 2.0 استیک شده توسط ارائه دهنده.

پس از اعلام این خبر توسط اتریوم، تعداد واحدهای اتریوم واریز شده به قراردادهای هوشمند Merge از طریق Lido افزایش قابل توجهی یافت.

Lido در حال حاضر بزرگترین ارائه دهنده از نظر ارزش کل است. راه اندازی موفقیت آمیز Merge می تواند کاربران بیشتری را به سمت این شبکه بکشاند. این اتفاق به نوبه خود می‌تواند تقاضای توکن‌های LDO را افزایش دهد.

به همین دلیل، اگر برنامه‌های اتریوم برای تبدیل شدن یک زنجیره اثبات سهام به موقع انجام شود، یک اصلاح فنی در قیمت LDO می‌تواند با یک بازگشت به سمت متحرک نمایی ۱۰۰ روزه همراه شود.

منبع: “Cointelegraph