۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

براساس داده‌‌های به اشتراک‌ گذاشته‌ شده توسط ایوان ون نس (Evan Van Ness)، بنیان‌گذار خبرگزاری مطرح Week in Eth، براساس برنامه‌‌ریزی‌هایی که انجام شده است، تاریخ ادغام اتریوم در 19 سپتامبر (28 شهریور) اعلام شده است. این ادغام در کنار راه‌‌اندازی انواع شبکه‌‌های آزمایشی انجام خواهد شد.

قبل‌تر از این، این حساب اینگونه احتمال می‌داد که اتریوم در پایان سپتامبر (8 مهر) آپدیت جدید را اجرا کند. البته که این احتمال شامل سلب مسئولیت مهمی بود. این امر که با توجه به ماهیت غیرمتمرکز به‌روزرسانی‌‌ها در شبکه، این آپدیت ممکن است با کمی تأخیر یا حتی سریع‌‌تر از حد انتظار ارائه شود.

در فهرست های عرضه شده، کاربران انتظار ورود کلاینت ها، Goerli و Prater را در 27 و 28 ژوئیه (5و6 مرداد)، به‌روزرسانی در شبکه آزمایشی Goerli در 11 آگوست (20 مرداد) و به‌روزرسانی Bellatrix را در اوایل سپتامبر (اواسط شهریور) دارند. پس از این آپدیت‌هاست که الگوریتم اثبات کار خاموش می‌‌شود. اتریوم پس از این برای اجرای ادغام در 19 سپتامبر آماده خواهد شد.

ادغام اتریوم چیست؟

ادغام اتریوم یکی از مورد انتظارترین و مهم‌‌ترین به‌روزرسانی‌ در تاریخ اتریوم است. به دلیل آن‌که مسیر توسعه شبکه را تغییر خواهد داد. پس از آن انتقال کامل به اثبات سهام را صورت گرفته و الگوریتم اثبات کار قدیمی را غیرفعال می‌شود.

این ارتقاء نشان‌دهنده ارتباط لایه اجرایی موجود در شبکه بلاک چین با لایه اجماع جدید، Beacon Chain است. در این نسخه بروز شده از اتریوم، استخراج انرژی‌بر نیز حذف می‌شود. بنابراین شبکه با استفاده از اتریوم های سهامداری ایمن خواهد شد.

این به‌روزرسانی علاوه بر سازگاری اتریوم با محیط‌ زیست، افزایش امنیت، مقیاس‌ پذیری و پایداری شبکه طراحی شده را به همراه دارد. به دلیل آن‌که روند صعودی 2021 ثابت کرد که اتریوم هنوز برای پذیرش انبوه آماده نیست. بنابراین در دوره‌‌هایی که حجم تراکنش‌ها زیاد هستند، غیرقابل استفاده می‌‌شود. براساس همین دلیل است که شاهد شکوفایی شبکه‌های لایه دوم بودیم. در این لایه به کاربران اجازه داده می‌شود تا با هزینه کمتری از شبکه استفاده کنند.

منبع: “U.today