5/5 - (1 امتیاز)

شرکت تحلیل داده Glassnode در آخرین خبرنامه خود به معامله گرها بیت کوین نسبت به احتمال بالای سقوط دوباره بازار هشدار داد.

نزدیک ظهر امروز بود که بیت کوین محدوده حمایت ۴۰ هزار دلار را از دست داد و تا ۳۸ هزار دلار هم سقوط کرد. ولی حالا بیت کوین دوباره به محدوده  ۴۱,۴۰۰ دلار بازگشته و در این محدوده معامله می‌شود.

پان هاپل و یان آلمان، بنیان گذاران این شرکت در آخرین خبرنامه منتشر شده به هم‌بستگی بازار سهام آمریکا و بیت کوین اشاره کردند. به نظر می‌آید کارشناس‌ها تصور دارند که بورس آمریکا یک اصلاح در پیش دارد.

(تحلیل ما نشان می‌دهد که حساسیت و ترس موجود در بازار ارزهای دیجیتال به علت عدم اعتماد به بیت کوین نیست، بلکه به علت شرایط اقتصادی دنیا است.)

به گفته مدیران Glassnode بعد از آن‌که پلیس فدرال رزرو برای کمتر کردن تورم تراز نامه خود را به ۹۵ میلیارد دلار کاهش داد چشم انداز اقتصاد کلان متزلزل شد. همچنین حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌تواند به عدم اطمیئان در اروپا و به تبع بازار ارزهای دیجیتال شود.

این شرکت همچنین اطلاعات خود از ورود و خروج پول به بازار را اصلاح کرد. مطابق با گزارش‌ها در هفته‌ای که گذشت بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار از بازار ارزهای دیجیتال خارج شد. بیشترین مقدار خروجی از ارز دیجیتال بیت کوین بوده است.

خروج پول هفته پیش دومین خروج عظیم از بازار در سال ۲۰۲۲ بود. البته آلت کوین‌هایی مثل سولانا ورودی پول را شاهد بودند.

از سمتی یان آلمان بیان کرد: هنوز امید در بازار وجود دارد زیرا بیت کوین نشانه‌هایی از صعود زنجیره‌ای نشان می‌دهد. از سمتی در چند روز قبل خروجی بیت کوین از صرافی‌ها بیشتر شده و این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها بیت کوین خود را انباشت می‌کنند.

لازم به ذکر است که اطلاعات به دست آمده اینگونه نشان می‌دهد که با از دست رفتن محدوده‌های حمایتی، بازار بیت کوین به شدت شکننده شده و با افزایش عرضه این ارز از سمت کاربران روبرو خواهیم بود.