۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ (HKUST) اعلان کرد که میزبان جشن راه اندازی کلاس درسس واقعیت مجازی با عنوان افتتاح برنامه متاورسی MetaHKUST در فضای متاورس در 1 سپتامبر (10 شهریور) است. این راه‌اندازی نشان می‌دهد که آغاز برنامه HKUST برای ترویج یادگیری همه‌جانبه با ساختن محیط آموزشی مجازی در متاورس است. این برنام متاورسی MetaHKUST نام‌گذاری شده است.

افتتاح برنامه متاورسی MetaHKUST دانشگاه هنگ کنگ

یکی از افراد شاغل در دانشگاه از موسسه HKUST به South China Morning Post گفت که راه اندازی کلاس درس واقعیت مجازی مختلط نشان دهنده افتتاح یک پردیس جدید در شهر گوانگژو پایتخت هنگ کنگ است. پان هوی (Pan Hui)، استاد رسانه های محاسباتی و هنر در دانشگاه پردیس گوانگژو در این خصوص اضافه کرد:

بسیاری از مهمانان ممکن است در خارج از کشور باشند و نتوانند که (در کلاس‌ها) شرکت کنند. به همین دلیل ما میزبان آن‌ها در متاورس خواهیم بود.

با ساخت MetaHKUST، این دانشگاه قصد دارد تا یک محیط آموزشی ایجاد کند. این محیط، به‌صورت مجازی دو پردیس ( واقع در هنگ کنگ و گوانگژو ) را به یکدیگر متصل می‌کند. با اتصال مجازی پردیس ها، HKUST امید دارد که به دانش آموزان کمک کند. با این کمک در هنگام حضور در کلاس‌ها هیچ محدودیتی از نظر جغرافیایی وجود ندارد.

تقریباً تمامی دانشگاه‌ها در سراسر جهان برای برگزاری کلاس‌های آنلاین در طول شیوع کووید-۱۹ به سراغ سرویس‌هایی مانند Zoom رفتند، Hui اعتقاد دارند. درصورتی که یادگیری در متاورس گزینه بهتری برای دانشجویان است. به دلیل اینکه سطح تعامل را ارتقا می‌دهد.  در ادامه اضافه کرد:

ازطریق واقعیت مجازی، می توانید احساس کنید که آنجا هستید. نحوه تعامل شما با دانش آموزان اطرافتان، یادگیری شما را افزایش می‌دهد.

علی‌رغم نوپا بودن این فناوری، وانگ یانگ (Wang Yang )، معاون پیشرفت سازمانی در HKUST، اظهار داشت که متاورس «همینجا می‌ماند».

ادوین تانگ (Edwin Tong)، وزیر دوم حقوق سنگاپور، با اضافه کردن به لیست طولانی پرونده‌های استفاده‌ای که متاورس ارائه می‌کند، درخصوص استفاده از متاورس در روند مراسم ازدواج رسمی، دادگاه‌های حل اختلاف و خدمات دولتی اظهار نظر داشت.

تانگ از بیانیه خود با برجسته کردن مواردی که رویدادهای شخصی مثل برگزاری جشن عروسی در متاورس حمایت کرد. در ادامه اضافه کرد:

دور از ذهن نیست که علاوه بر ثبت ازدواج، سایر خدمات دولتی نیز به‌زودی از طریق متاورس به صورت آنلاین در دسترس قرار بگیرند.

تانگ بیان کرد که اضافه شدن یک فناوری مانع از برگزاری جلسات استماع آفلاین سنتی نمی‌شود. به‌جای آن یک “پلت فرم یکپارچه” را پیشنهاد کرد که می‌تواند روند حل اختلاف را تسریع بخشد. وی در ادامه خاطرنشان کرد که «همیشه می تواند یک عنصر ترکیبی وجود داشته باشد.»

منبع: “Cointelegraph