Rate this post

در گزارش خبرگزاری کیوتو در ۲۵ مارس که نشست بعدی گروه هفت (G7) ممکن است تصمیم این هفت کشور جهت ایجاد مقررات سخت‌گیرانه‌تر در مورد کریپتو در سراسر جهان را به همراه داشته باشد. رهبران کشورهای ژاپن، ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا با همکاری یکدیگر یک استراتژی همکاری برای افزایش شفافیت در بازار کریپتو و حمایت از مصرف کننده و همچنین رسیدگی به خطرات احتمالی برای سیستم مالی جهانی را ترسیم خواهند کرد. اجلاس امسال قرار است در ماه می در شهر هیروشیما برگزار شود.

مقررات بین‌المللی حوزه ارزهای دیجیتال

در میان اعضای G7، ژاپن قبلاً برای حوزه ارزهای دیجیتال قانون‌گذاری انجام داده است. این در حالی است که مقررات بازارهای دارایی‌های کریپتو اتحادیه اروپا (MiCA) قرار است در سال ۲۰۲۴ اجرایی شود. بریتانیا به تدریج در حال توسعه چارچوب کریپتویی خود است و اخیرا یک دسته ویژه برای دارایی‌های کریپتو در فرم‌های مالیات ایجاد کرده است و همچنین برنامه‌هایی برای صدور پوند دیجیتال دارد.

کشور کانادا دارایی‌های دیجیتال را به عنوان زیرمجموعه‌ی اوراق بهادار تلقی می‌کند. ایالات متحده نیز در حال حاضر مقررات مالی موجود را برای ارزهای دیجیتال اعمال می‌کند و برخی پیش بینی می‌کنند که در ماه‌های آتی یک چارچوب قانونی از سوی رگولاتورهای معتبر ارائه شود.

همچنین دراینجا بخوانید؛ ایالات متحده حمایت بانکی برای ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار می‌دهد

تلاش‌های موازی برای وضع استانداردهای دارایی‌های دیجیتال توسط هیئت ثبات مالی (FSB)، صندوق بین‌المللی پول (IMF)، بانک تسویه‌های بین‌المللی (BIS) و گروه ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان (که در مجموع به عنوان G20 نیز شناخته می‌شوند) در ماه فوریه طی نشستی در بنگالورو، هند انجام شد.

وزیر دارایی هند نیرمالا سیتارامان در جریان نشست FMCBG در بنگالورو

توصیه‌نامه‌های مربوط به تنظیم استیبل کوین‌ های جهانی، فعالیت‌های دارایی‌های کریپتو و بازارها قرار است تا ماه جولای و سپتامبر ارائه شود. با این حال، مشخص نیست که لحن کلی این توصیه‌نامه‌ها چگونه خواهد بود.

به عنوان مثال، در ماه فوریه، صندوق بین‌المللی پول یک برنامه اجرایی در مورد دارایی‌های کریپتو منتشر کرد و از کشورها خواست که استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان واحد پول رایج را لغو کنند. همچنین مخالفت صندوق بین‌المللی پول با ارز دیجیتال به‌عنوان واحد پولی رایج، به‌ویژه از زمانی که کشور السالوادور در سپتامبر ۲۰۲۱ بیت‌کوین را به‌عنوان ارز رسمی کشور خود پذیرفت، به خوبی شناخته شده است. با این حال، این صندوق از کشورهای دیگر حمایت می‌کند تا مقررات ارز دیجیتال بیشتری را وضع و ارائه کنند. همچنین در حال کار بر روی یک پلتفرم ارز دیجیتال بانک مرکزی برای اتصال چندین CBDC جهانی و فعال کردن تراکنش‌های بین‌المللی بین بانکی می باشد.

منبع: Cointelegraph