Rate this post

بنا به گفته افرادی، مقامات ایالات متحده امریکا در حال بررسی «توسعه» یک خط اعتباری اضطراری برای بانک‌ها هستند که ممکن است به بانک First Republic یک بافر زمانی را برای رسیدگی به نگرانی‌های مرتبط به ترازنامه‌اش ارائه دهد. علیرغم قوانین بانکی مبنی بر اینکه راه‌حل‌ها نباید به نفع یک بانک خاص باشد، این تغییر می‌تواند به گونه‌ای ساختار یابد که برای First Republic مزایایی را به همراه داشته باشد.

طرح «توسعه» حمایت بانکی توسط مقامات ایالات متحده

به گزارشی در تاریخ ۲۶ مارس بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس، گزارش شده است که مقامات ایالات متحده در حال بررسی موضوعی هستند که چه حمایتی می‌تواند به First Republic ارائه شود و «توسعه پیشنهادات فدرال رزرو» یکی از گزینه‌های موجود می باشد.

طبق گزارش‌های بلومبرگ، First Republic از نظر رگولاتورها «به اندازه کافی پایدار برای فعالیت» بدون نیاز به «مداخله فوری» تلقی می‌شده است، زیرا این بانک در این مدت تلاش می‌کند تا ترازنامه اقتصادی خود را تقویت کند.

همچنین این منابع ناشناس گزارش می‌دهند که عرضه نقدینگی فدرال رزرو مطابق با قانون بانکداری گسترش خواهد یافت که تصریح می‌کند این قوانین باید «گسترده» باشد و به نفع یک بانک خاص نباشد، آنها اظهار داشتند که این تغییر می‌تواند «در یک مسیر» مزایای First Republic را نیز تضمین کند.

گزارش شده است که علیرغم اینکه First Republic با چالش‌های ساختاری زیادی در ترازنامه تجاری خود مواجه است، «سپرده‌های این بانک در حال تثبیت هستند» و در معرض خطر «نوعی رکود شدید و ناگهانی» مشابه با بانک ارزدیجیتالی Silicon Valley قرار ندارد. در گزارش بلومبرگ اشاره شد:

این شرکت برای رفع نیازهای مشتری در حالی که راه‌حل‌ها را بررسی می‌کند، پول نقد دارد. این شامل حدودا سی میلیارد دلار می‌باشد که توسط بزرگترین بانک‌های کشور سپرده شده است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ درآمد استخراج بیت کوین در ایران به صرفه است؟

بهبود شرایط نقدینگی از طریق «خطوط سوآپ»

این مسئله پس از آن صورت گرفت که فدرال رزرو در ۱۹ مارس برنامه‌ای را برای تقویت شرایط نقدینگی با «خطوط سوآپ» اعلام کرد که شامل توافق بین دو بانک مرکزی برای تبادلات ارزی می‌باشد.

فدرال رزرو در اطلاعیه ای اعلام کرد:

برای بهبود اثربخشی خطوط سوآپ در تأمین بودجه دلار ایالات متحده آمریکا، بانک‌های مرکزی که در حال حاضر عملیات دلاری آمریکا را ارائه می‌دهند، موافقت کرده‌اند که تعداد عملیات سررسید هفت روزه را از هفتگی به روزانه افزایش دهند.

شبکه خطوط سوآپ که شامل بانکهای کانادا، انگلستان، ژاپن، بانک مرکزی اروپا و بین‌المللی سوئیس می‌شود، از تاریخ ۲۰ مارس راه‌اندازی شد و قرار است حداقل تا تاریخ ۳۰ آوریل ادامه داشته باشد.

منبع: Cointelegraph