۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

دو منبع آگاه به خبرگزاری رویترز اعلام داشتند که بانک‌های بزرگ دولتی چین در اواخر زمان معاملات روز سه‌شنبه دلار آمریکا را در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رساندند تا از تضعیف یوان جلوگیری کنند. این فروش دلار در حالی صورت می‌گیرد که یوان چین با فشار نزولی فزاینده‌ای مواجه است، به طوری که یوان در داخل به ضعیف‌ترین سطح از دسامبر ۲۰۰۷رسیده و ارزش آن در برابر ارزهای شرکای تجاری اصلی این کشور به پایین‌ترین سطح پنج ماهه خود رسیده است.

فروش گسترده دلار توسط دولت چین

یکی از این منابع اظهار داشت که فروش دلار توسط بانک‌های دولتی در ساعات اولیه معاملات ایالات متحده، یوان را تقویت کرد و اشاره کرد که این اقدام در بازارهای داخلی و خارجی رخ داده است. منبع دیگر نیز فروش دلار توسط بانک‌های دولتی در بازار داخلی را در اواخر زمان معاملاتی آسیا (سشن معاملاتی آسیا) مشاهده کرد.

این منابع بیان داشتند این موضوع که شعب داخلی بانک‌های بزرگ چین در معاملات داخلی در ساعات معاملات لندن یا نیویورک فعال باشند، غیرعادی است.

یوان خارجی در جلسات اخیر به پایین‌ترین رکورد خود رسیده است که منعکس‌کننده تقویت دلار و نگرانی از کندی رشد اقتصاد چین است. خرید یوان توسط بانک‌های دولتی به این ارز کمک کرد تا از پایین ترین سطح ۷.۳۷۴۶به ازای هر دلار به سطح ۷.۳۰۳۴ برسد.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ آزمایش ارز دیجیتال ملی چین

 

یوان داخلی از پایین‌ترین سطح ۷.۳۱جهش کرد و تقریباً تمام زیان‌های روزانه را پس از اقدامات بانک دولتی جبران کرد. هنگامی که معاملات در روز چهارشنبه از سر گرفته شد، قیمت آن با ۷.۲۹۴۹به ازای هر دلار باز شد و آخرین بار در ساعت ۰۲:۲۹ به وقت گرینویچ به سطح ۷.۲۹۷۱ افزایش یافت.

بانک های دولتی در چین معمولاً به نمایندگی از بانک خلق چین در بازار ارز(فارکس) معامله می‌کنند، اما می‌توانند از طرف خود نیز معامله کرده یا برای مشتریان شرکتی خود سفارشات را اجرا کنند.

اخیرا رگولاتورهای چینی مشغول اجرای اقداماتی برای جلوگیری از کاهش سریع ارزش یوان بوده‌اند. آن‌ها پارامتری را در مورد تامین مالی شرکت‌های تجاری فرامرزی افزایش دادند تا شرکت‌های داخلی در روز سه شنبه به راحتی سرمایه خود را از بازارهای خارج از کشور جمع آوری کنند.

منبع: cnbc.com