۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ساکنان شهر شنژن در چین در آزمایش ده‌روزه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور را که موسوم به یوان دیجیتال است نزدیک به ۱۴۰ هزار تراکنش انجام دادند.

شهر شنژن از روز ۷ ژانویه با توزیع ۳ میلیون دلار از این ارز دیجیتال به ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان این شهر از طریق قرعه‌کشی، دور دوم آزمایش یوان دیجیتال را در شنژن آغاز کرد.

دولت محلی شنژن در روز دوشنبه در پست وی چت (WeChat) گفت که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای برنده شدن در این قرعه‌کشی ثبت نام کرده بودند.

۹۵,۶۲۸ نفر از برندگان این بخت‌آزمایی از روز ۱۷ ژانویه کیف پول مخصوص یوان دیجیتال خود را فعال کردند و تاکنون، ۱۳۹ هزار و ۷۹۴ تراکنش با مجموع مبلغ ۱۸.۲۲ میلیون یوان (معادل ۲.۸ میلیون دلار) را انجام داده‌اند.

دولت محلی شنژن همچنین بیان کرد که برخی از شهروندان که در این آزمایش شرکت دارند، کیف پول خود را با مبالغ بالایی تا حد ۱.۵۱ میلیون یوان (معادل ۲۳۲ هزار دلار) شارژ کرده‌اند.

به گفته مقام‌های شنژن، یوان دیجیتال رایگانی که برای دوره آزمایشی میان این شهروندان توزیع شده است، پس از پایان این برنامه آزمایشی و در تاریخ ۱۷ ژانویه باطل خواهد شد، اما کیف پول آن‌ها همچنان معتبر و فعال باقی خواهد ماند.

بنابر این اساس، کاربرانی که از طریق حساب بانکی‌ خود یوان دیجیتال را به کیف پول خود واریز کنند، همچنان می‌توانند از بیش از ۱۰ هزار فروشگاه محلی که از روش پرداخت DC/EP پشتیبانی می‌کنند، خریدهای خود را انجام دهند.

چین دوره نخست آزمایش یوان دیجیتال را در اکتبر سال گذشته میلادی در شهر شنژن با مشارکت ۴۷ هزار نفر از شهروندان انجام داده بود که در طی آن، ۶۲ هزار تراکنش با مبلغی معادل ۱.۳ میلیون دلار انجام شد.
آزمایش بعدی در شهر سوژو و در ابعاد بسیار گسترده‌تری انجام شد. دور سوم بار دیگر در شهر شنژن برگزار شد. همزمان، بیمارستانی نیز در شهر شانگهای نیز اقدام به آزمایش کیف پول‌های سخت‌افزاری مبتنی بر کارت کرد.

در مورد دیگری که البته بدون سروصدا و در شهر شانگهای انجام شد، شرکت پرداخت انت فایننشال (Ant Financial)، وابسته به علی‌بابا (Alibaba)، یک آزمایش یوان دیجیتال را از طریق نرم‌افزار علی‌پی (AliPay) انجام داده که اولین تجربه استفاده از یوان دیجیتال در کیف پول‌های توسعه‌یافته توسط نهادهای غیردولتی چین به شمار رفت.