Rate this post

بر اساس بیانیه نیروی پلیس ایالت باهاما که در ۱۳ نوامبر به رویترز ارسال شد، تحقیقات درباره سوء رفتارهای مجرمانه احتمالی در مورد ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX توسط بازرسان مالی و تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار این کشور در حال انجام است.

صرافی FTX بر زیر ذره بین

در همین راستا پلیس سلطنتی ایالت باهاما اعلام کرد:

با توجه به ورشکستگی صرافی FTX در سطح جهانی و انحلال موقت شرکت FTX Digital Markets Ltd.، تیمی از بازرسان از شعبه بررسی جرایم مالی در حال همکاری نزدیک با کمیسیون اوراق بهادار باهاما هستند تا در مورد احتمال وقوع هرگونه تخلف مجرمانه تحقیق کنند.

تحقیقاتی پس از آن انجام شد که این رگولاتور در آخر هفته پیش، علناً ادعاهای FTX را رد کرد. در ۱۱ نوامبر، FTX در توییتر خود اعلام کرد که مقررات و رگولاتورهای ستاد مرکزی باهاما به این صرافی دستور داده است تا برداشت وجوه ساکنان این کشور را تسهیل کند. یک روز بعد، کمیسیون اوراق بهادار هرگونه دستور یا مجوز برای اولویت بندی برداشت مشتریان را رد کرد.

در بیانیه ای که در صفحه توییتر SCB به اشتراک گذاشته شد، آمده است:

کمیسیون اعلام می‌دارد که هیچگونه توصیه، پیشنهاد و یا دستوری مبنی بر اولویت بندی برداشت برای مشتریان باهامایی را به FTX ارائه نکرده است.

گزارشی از وال استریت ژورنال در ۹ نوامبر نشان داد که وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز در حال بررسی ورشکستگی این صرافی ارز دیجیتالی هستند. همچنین، دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری (DFPI) در ایالت کالیفرنیا در ۱۰ نوامبر اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد “ورشکستگی ظاهری” این صرافی آغاز کرده است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ مدیرعامل سابق صرافی FTX در ایالت باهاما «تحت نظارت» میباشد!

همانطور که توسط کوین‌تلگراف گزارش شده است، سم بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، گری وانگ، یکی از بنیانگذاران و نیشاد سینگ مدیر مهندسی این صرافی اکنون در باهاما حضور دارند و توسط مقامات محلی تحت نظارت هستند.

حدودا ۱۳۰ شرکت در گروه FTX از جمله FTX Trading، FTX US و Alameda Research در ۱۱ نوامبر روند قانونی درخواست ورشکستگی خود در ایالات متحده را آغاز کردند. بنکمن فرید نیز از سمت خود به عنوان مدیر عامل صرافی FTX استعفا داد و جان ری جانشین او شد. زین تاکت، رئیس سابق بازوی سازمانی در FTX، در توییتر تأیید کرد که این صرافی در حال حاضر دارای بدهی هایی به ارزش ۸.۸ میلیارد دلار میباشد.

منبع: Cointelegraph