Rate this post

مدیرعامل سابق صرافی FTX، یکی از بنیانگذاران و مدیر مهندسی این شرکت در باهاما میباشد و قابل درک است که در حال حاضر «تحت نظارت» مقامات باهامایی قرار گرفته است. یک منبع آگاه به کوین‌تلگراف گفت که سه مدیر سابق صرافی FTX و همچنین مدیرعامل Alameda Research به دنبال راه‌هایی برای فرار به دبی در امارات هستند که احتمالاً در ارتباط با ایالات متحده «هیچ قرارداد استردادی ندارد».

آیا مدیران سابق صرافی FTX به دنبال فرار به دبی هستند؟

سم بنکمن-فرید (Sam Bankman-Fried) مدیرعامل سابق FTX، گری وانگ (Gary Wang) یکی از بنیانگذاران و نیشاد سینگ (Nishad Singh) مدیر مهندسی این شرکت در باهاما هستند و قابل درک است که در حال حاضر «تحت نظارت» مقامات ایالت باهاما قرار دارند.

یک منبع آگاه به کوین‌تلگراف گفت که سه مدیر سابق صرافی FTX و همچنین کارولین الیسون (Caroline Ellison) مدیرعامل Alameda Research به دنبال راه‌هایی برای فرار به سمت دبی هستند که احتمالاً در ارتباط با ایالات متحده «هیچ قرارداد استردادی ندارد». این منبع که از کوین تلگراف خواسته است که نامش فاش نشود، افزود:

در حال حاضر سه نفر از آنها، سم، گری و نیشاد در باهاما تحت نظارت هستند. این بدان معناست که خروج برایشان سخت خواهد بود. من به تازگی خبر داشتم که آنها در تلاشند راهی برای رسیدن به دبی بیابند که قرارداد استرداد با ایالت متحده ندارد.

او همچنین فاش کرد که الیسون اکنون در هنگ کنگ است و این بدان معناست که «او ممکن است بتواند به دبی فرار کند».

نظریه مشابهی توسط ماریو نوفل (Mario Nawfal) مجری برنامه تلویزیونی The Crypto Roundtable Show مورد بحث قرار گرفت، سخنران مهمان مدعی شد که «منبع مورد اعتمادشان» شاهد نگهداری بنکمن-فرید در یک «فضای محافظت شده» همراه با مقامات در یک استراحتگاه مجلل واقع در نیو پراویدنس ایالت باهاما بوده است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ نقدینگی صرافی FTX در حرکت: ورشکستگی، تهدید داخلی یا هک؟

 

شایعات دیگر مربوط به بنکمن-فرید

در همین حال، یک شایعه تایید نشده ای نشان می‌دهد که بنکمن-فرید در حال حاضر به پدرش جوزف بنکمن (Joseph Bankman) ملحق شده است. همچنین، شایعاتی مبنی بر دستگیری بنکمن-فرید بر روی آسفالت فرودگاه باهاما در چند روز پیش یعنی ۱۰ نوامبر منتشر شد و شواهدی حاکی از آن بود که جت شخصی بنکمن-فرید در حالی که از ناسائو به سمت میامی در حرکت بود به مدت حدودا ۴۰ دقیقه متوقف شده بود.

در ۱۲ نوامبر، پس از اینکه کاربران توییتر مختصات جت شخصی وی را با استفاده از وب‌سایت ردیابی پرواز ADS-B Exchange ردیابی کردند، شایعات به این موضوع اشاره کردند که بنکمن-فرید در ساعات اولیه روز در بوئنوس آیرس فرود آمده است. بعداً در همان روز، بنکمن-فرید در پیامی به رویترز گمانه‌زنی‌ها مبنی بر فرار او به آرژانتین را رد کرد و مدعی شد که هنوز در ایالت باهاما است.

مدیرعامل سابق صرافی FTX در مرکزیت یکی از بزرگترین رسوایی‌های این صنعت قرار دارد. گزارشی از وال‌استریت ژورنال در تاریخ ۹ نوامبر نشان داد که وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی علل سقوط این صرافی ارزهای دیجیتال هستند.

منبع: Cointelegraph