۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

مدیر عامل سابق صرافی ورشکسته FTX، سم بنکمن فرید، در توئیتر خود اعلام کرده است تا زمانی که بررسی آنچه اتفاق افتاده را به پایان نرساند، تمایلی به شهادت در مقابل کنگره ایالات متحده را ندارد. وی این سخنان را در پاسخ به توئیت ۲ دسامبر ماکسین واترز، نماینده ایالات متحده بیان داشت که از وی برای شهادت در جلسه برنامه ریزی شده کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در ۱۳دسامبر در مورد وقایع FTX دعوت کرده بود.

واکنش بنکمن فرید به دعوت از سوی کنگره

در توییتی در تاریخ ۴ دسامبر، مدیر عامل سابق صرافی FTX اظهار داشته است که او حضور در کمیته و توضیح در مورد وقایع رخ داده را وظیفه خود می‌داند، اما فقط تنها در زمانی این کار را انجام خواهد داد که بررسی خود در مورد همه جوانب موضوع را به پایان برساند و همچنین اضافه کرد که مطمئن نیست که این امر تا تاریخ ۱۳ دسامبر محقق شود.

بعضی از اعضای جامعه خاطرنشان کردند که این واکنش مانند اقدامات اخیر بنکمن-فرید از جمله شرکت در چندین مصاحبه رسانه‌ای و ارسال توییت‌های بی پایان در مورد آنچه منجر به سقوط FTX در نوامبر شد، غیر مسئولانه به نظر می‌رسد.

جیک چروینسکی، دادستان ایالات متحده و رئیس بخش سیاستهای انجمن بلاک چین، عنوان کرد که بنکمن فرید تمایلی به شرکت در جلسه استماع ۱۳ دسامبر ندارد، زیرا دروغ گفتن به کنگره هنگامی که سوگند یاد می‌شود، برای هیچ کس موضوع جذابی نمیباشد.

چند روز پیش در تاریخ ۳۰ نوامبر، بنکمن فرید اولین حضور زنده خود در انظار عمومی پس از ورشکستگی FTX را در جریان مصاحبه DealBook Summit نیویورک تایمز انجام داد، جایی که از او در مورد شرایط پشت پرده‌ی سقوط این صرافی ارز دیجیتال توضیح داد. یک روز بعد، او در یک مصاحبه صبح بخیر آمریکا ظاهر شد و همچنین در یک اسپیس توییتری که توسط بنیانگذار و مدیر عامل شرکت IBC، ماریو نوفل، میزبانی شد نیز حضور فعالی داشت.

اخیراً، بنکمن فرید توسط Coffeezilla در مصاحبه‌ای در اسپیس توییتر در ۳ دسامبر مورد بازجویی قرار گرفت که بعد از حدود ۲۰ دقیقه مصاحبه را ترک کرد.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ بازار کریپتو از بحران های بدتر از سقوط FTX نجات یافته است!

 

در همین حال، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، در روزهای اخیر روایت ادعایی بنکمن فرید را مورد انتقاد قرار داده است و در ۳ دسامبر اعلام کرد که حتی ابله ترین فرد هم نباید ادعای وی مبنی بر این که انتقال میلیاردها دلار از سرمایه مشتریان FTX به شرکت تجاری Alameda Research ناشی از یک خطای حسابداری غیرعمدی، را باور کند.

در مورد جنجال‌های رسانه‌ای اخیر بنکمن فرید، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و توییتر، اظهار داشت که بنکمن فرید تا زمان برگزاری دادگاهش سزاوار توجه رسانه‌ای بیشتری نیست و در ادامه گفت که او به سکوت بیشتر نیاز دارد.

منبع: Cointelegraph