۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

طبق آخرین اخبار، هاردفورک Shapella به طور رسمی در شبکه بلاکچین اصلی اتریوم اجرا شده است. این بدان صورت است که اعتبار‌سنج‌های اتریوم در نهایت قادر خواهند بود توکن‌های استیک شده خود را از زنجیره بیکن خارج کنند. این بروزرسانی در تاریخ ۱۲ آوریل، در ساعت ۲۲:۲۷ شب به وقت UTC اجرا شد.

هاردفورک شانگهای، ارتقای جدید شبکه ETH میباشد تحولی که در شبکه ETH ایجاد می‌کند آزادسازی امکان برداشت اتر‌های استیک شده در بیکن‌چین است. آپدیت شانگهای در تاریخ ۲۳ فروردین (۱۲ آوریل) در شبکه اصلی اتریوم انجام شد.

بر اساس اعلام کاوشگر بلاک beaconchai.in، در اولین ساعت پس از اجرای هارد فورک، در مجموع ۱۲۸۵۹ عدد اتریوم در قالب ۴۳۳۳ تراکنش، برداشت شده است.

اکنون، حدود ۴۴ درصد از اعتبار‌سنج‌ها، (248،043 از 559،549) می‌توانند درخواست برداشت جزئی یا کامل توکن‌های خود را ثبت کنند. اکثر برداشت‌ها در این زمان بین ۲.۸ تا ۳.۲  اتریوم بوده است.

طبق داده‌های پلتفرم Rated Network Explorer، این برداشت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که تنها ۳۹۹۶ اعتبارسنج لحظاتی قبل از اجرایی شدن هارد فورک Shapella در صف خروج ثبت‌نام کرده‌اند.

بر اساس داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Nansen، صرافی Huobi با ۳۰ درصد و بعد از آن سازمان مستقل غیرمتمرکز PieDAO با ۱۷.۷ درصد، بیشترین سهم ETH قابل برداشت را از آن خود دارند.

کل اتریوم‌های قابل برداشت توسط هر نهاد

داده های پلتفرم Nansen نشان می‌دهد که در مجموع ۲۸۴۶۲۲اتریوم در انتظار خروج به صورت کامل هستند.

قیمت‌اتریوم، که در حال حاضر حدودا ۱,۹۲۴ دلار است، در اولین ساعت پس از هارد فورک نوسان کمی داشته است. این موضوع در گزارش ۱۱ آوریل در پلتفرم اطلاعات بلاک چین Glassnode پیش‌بینی شده بود.

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال: افزایش قیمت‌ ETH برای رسیدن به قیمت ۱۸۸۰ دلار

این هارد فورک از نظر تئوری می‌تواند حدودا ۱۸.۱ میلیون اتریوم را در Beacon Chain آزاد کند که در حال حاضر بیش از ۳۴.۸  میلیارد دلار است، با این حال، طبق گفته بنیاد اتریوم، مکانیسم‌های مختلفی برای جلوگیری از ورود حجم زیاد توکن‌ها به بازار موجود می باشد.

پلتفرم Glassnode در گزارش خود تخمین زده است که کمتر از ۱٪ از مقدار کل اتریوم موجود در هفته اول آزاد خواهد شد و ۱۲۸۵۹ اتریوم آزاد شده در یک ساعت اول تنها ۰.۰۷٪ از کل ETH موجود در Beacon Chain می باشد.

اتریوم استیک شده از طریق سیستم EIP-4895، از زنجیره بیکن به ماشین مجازی اتریوم (EVM) انتقال یافت که این امر، امکان ثبت برداشت‌ها را ایجاد کرده است.

هارد فورک Shapella مهم‌ترین بروزرسانی از زمان بروزرسانی Merge در ۱۵ سپتامبر است و اتریوم را یک قدم به سمت یک سیستم کاملاً کاربردی اثبات سهام نزدیک‌تر می‌کند.

منبع: Cointelegraph