۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با وجود تکمیل شدن آپدیت مرج اتریوم در ۱۵ سپتامبر، آلت کوین برتر بازار در هفته گذشته هیچ تاثیر مثبتی نشان نداد و در مجموع ۱۷ درصد کاهش یافت. در حال حاضر، قیمت اتریوم با ۲ درصد کاهش طی ۲۴ ساعت گذشته، با تغییرات بسیار اندکی در ۱۴۳۱ دلار معامله می‌شود.

قیمت اتریوم همچنان در حال سقوط نزولی

قیمت اتریوم امروز با وجود تکمیل شدن آپدیت مرج اتریوم که ۳ روز پیش انجام شد هیچ تاثیر مثبتی نشان نداد و در هفته گذشته در مجموع ۱۷ درصد کاهش داشت. کاهش بیشتر قیمت اتریوم به این معنی است که آلت کوین برتر بازار می‌تواند توسط خرس‌ها تسخیر شود. اندیکاتورهای اتریوم نیز در حال حاضر نزولی شده‌اند.

به صورت کلی، فروشندگان اکنون مسلط هستند که به افزایش شانس تصاحب خرس‌ها اشاره دارد. خط پشتیبانی فعلی اتریوم ۱۳۵۰ دلار است و اگر خریداران به بازار برگردند، آلت کوین برتر بازار می‌تواند اندکی به سمت روند صعودی حرکت کند. به نظر می‌رسد که اتریوم ممکن است در سطح قیمت ۱۵۰۰ دلار با مقاومت قوی روبرو شود.

نمودار BTC نیز در چند روز اخیر چندان مثبت نبود، زیرا ارز دیجیتال برتر بازار دوباره به منطقه قیمت ۱۹۸۰۰ دلار بازگشت. به نظر می‌رسد که برای اتریوم، افزایش قدرت خرید می‌تواند منجر به شکست کوتاه مدت در نزدیکی ۱۵۰۰ دلار شود.

تحلیل قیمت اتریوم: نمودار یک روزه

اتریوم

نمودار یک روزه اتریوم. منبع: TradingView

هم‌اکنون، قیمت اتریوم در ۱۴۳۱ دلار با تغییرات بسیار جزئی معامله می‌شود و این آلت کوین بیشتر به خط حمایت فوری خود یعنی ۱۳۵۰ دلار نزدیک شده است. مقاومت فوری نیز برای اتریوم ۱۵۰۰ دلار است که قبلا به عنوان منطقه حمایتی عمل می‌کرد.
اکنون قیمت اتریوم در نزدیکی ۱۴۰۰ دلار در حال تثبیت است. با بازگشت خریداران به بازار، اتریوم ممکن است بتواند از سطح قیمت ۱۵۰۰ دلار عبور کند. با این حال، هنوز مشخص نیست که این آلت کوین چه مدت می‌تواند بالاتر از مقاومت سربار خود معامله شود. همچنین حجم معاملات اتریوم نیز کاهش یافته است که نشان می‌دهد خرس‌ها اکنون مسئولیت پرایس اکشن را بر عهده گرفته‌اند.

تحلیل تکنیکال اتریوم

اتریوم

کاهش قدرت خرید در نمودار یک روزه اتریوم. منبع: TradingView

اتریوم کاهشی را در تعداد خریداران ثبت کرده است، زیرا به نظر می‌رسد که آنها اعتماد خود را به دومین ارز دیجیتال برتر بازار از دست داده‌اند، زیرا این آلت کوین پس از اتمام آپدیت مرج به سختی حرکت مثبتی را ثبت کرده است. همچنین شاخص قدرت نسبی (Relative Strength) نیز زیر خط نیم است که نشان می‌دهد خریداران از بازار خارج شده‌اند.

همچنین بخوانید ؛ خبرهای تکمیلی در رابطه با مرج اتریوم

اتریوم به زیر میانگین متحرک ساده (SMA) 20 روزه خود حرکت کرده است و این نیز نشانه دیگری از حرکت فروشندگان در بازار می‌باشد. قدرت خرید می‌تواند به ETH کمک کند تا به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه خود برسد و برخی از پرایس اکشن‌های مثبت را بازگرداند.

سایر اندیکاتورهای اتریوم

اتریوم

سیگنال فروش در نمودار یک روزه اتریوم. منبع: TradingView

سایر اندیکاتورهای اتریوم نیز عملکرد سقوط قیمت را با فروش شدید در اکثر اندیکاتورها به تصویر کشیده‌اند.

اندیکاتور Awesome Oscillator که حرکت قیمت و جهت تمامی دارایی را اندازه گیری می‌کند، هیستوگرام‌های قرمز رنگ را در زیر نیم خط نشان می‌دهد که در واقع سیگنال فروش این آلت کوین است.

همچنین در اندیکاتور Bollinger Bands که نوسانات قیمت را نشان می‌دهد، باندها باریک شد‌ه‌اند که نشان‌دهنده حرکت قیمت محدودی برای آلت کوین برتر بازار است.

منبع : newsbtc