۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

موجودی ماینرهای اتریوم اندکی قبل از ادغام به بالاترین حد خود در ۴ سال اخیر می‌رسد. کارشناسان اعتقاد دارند که ماینرها با پیش بینی افزایش قیمت و فورک توکن های PoW، اتریوم بیشتری را ذخیره می کنند. ادغام اتریوم برای ۱۵ سپتامبر برنامه ریزی شده است که شاهد آن خواهیم بود که بلاک چین اتریوم از الگوریتم اثبات کار (PoW) فعلی خود به الگوریتم اثبات سهام (PoS) منتقل می شود.

افزایش موجودی ماینر ها پیش از ادغام اتریوم

ادغام اتریوم به عنوان یکی از بزرگ ترین به‌روزرسانی‌ها برای بلاکچین اتریوم معرفی می‌شود، زیرا به شبکه کمک می‌کند تا به سمت روشی با انرژی کارآمدتر برای تأیید تراکنش‌ها حرکت کند و استخراج PoW را به طور کامل حذف کند. با نزدیک شدن به تاریخ ادغام، موجودی استخراج کننده اتریوم (ETH) به بالاترین حد خود در چهار سال اخیر رسیده است.

موجودی اتریوم ماینرها پیش از ادغام اتریوم

موجودی اتریوم ماینرها پیش از ادغام اتریوم

بر اساس داده های Oklink، موجودی آدرس های استخراج کننده اتریوم از ۲۶۰۰۰۰ اتریوم با مجموع ۲۶۱۸۴۸ اتریوم به ارزش بیش از ۴۱۵ میلیون دلار در قیمت فعلی فراتر رفته است. انباشت ماینرها به بالاترین حد خود در چهار سال اخیر رسید و سطوح مشابه آخرین بار در آوریل ۲۰۱۸ مشاهده شد.

انباشت رو به رشد اتریوم استخراج کننده‌ها به چند عامل نسبت داده می‌شود، اولین عامل پیش‌بینی افزایش قیمت در پی ارتقای کلیدی است. در حالی که بسیاری از کارشناسان ادغام اتریوم را نوعی رویداد «شایعه را بخر و خبر را بفروش» نامیده‌اند، تجمع موجودی استخراج‌کنندگان نشان‌دهنده احساسات صعودی رو به رشد است.

هاردفورک اتریوم

یکی دیگر از عوامل مهم، هارد فورک است. اکثر ماینرهای اتریوم طرفدار یک هارد فورک برای زنده نگه داشتن زنجیره PoW و ادامه استخراج هستند. بنابراین، در صورت هارد فورک، این ماینرهایی که روی اتریوم نگه داشته می‌شوند، یک ایردراپ از توکن فورک شده را نیز دریافت می‌کنند. اگرچه ممکن است ارزش توکن فورک شده با زنجیره اصلی اتریوم افزایش نیابد، اما همچنان سرمایه اضافی را تضمین می کند.

حتما بخونید:  اتریوم ۲۵ میلیارد دلار به ارزش بازار خود افزود

یک توکن فورک شده PoW از حمایت چند صرافی رمزنگاری پیشرو مانند Bitfinex برخوردار است در حالی که شرکت هایی مانند Binance گفته اند که اگر تقاضا برای توکن فورک شده به اندازه کافی بزرگ باشد، بدشان نمی آید که آن را فهرست کنند.

یوهانس کریستین، تحلیلگر تحقیقاتی در صرافی ارز دیجیتال Bitrue، به کوین تلگراف گفت:

«بمب سختی» استخراج را پس از ادغام بی‌سود خواهد کرد. قبل از اینکه این اتفاق بیفتد ماینرها همه جوانب را بررسی می‌کنند تا بتوانند زمانی که وقتش می رسد، اتریوم خود را از بین ببرند.

او افزود: به این ترتیب، منابع محاسباتی بیشتری به استخراج اتریوم متعهد می‌شوند و این به معنای تعادل بسیار بالای ماینرها است.

ادغام اتریوم معضلی را برای ماینرها ایجاد کرده است زیرا این حرکت استخراج PoW را به طور کامل حذف میکند. اما زنده نگه داشتن زنجیره PoW از طریق یک هارد فورک، تضمینی برای افزایش قیمت نخواهد بود زیرا اکثریت جامعه در حال حاضر از زنجیره اصلی PoS حمایت می کنند.

منبع : Cointelegraph