۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

اعضای اصلی بنیاد اتریوم گفته اند که، موضوعی که اکثر طرفداران منتظر آن بودند یعنی تغییر سازوکار شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام، احتمالاً ۳ ماه دیگر نهایی خواهد شد. پس از این به روزرسانی، ماینرها عملاً هیچ نقشی در شبکه ارز دیجیتال اتریوم نخواهند داشت.

اعضای اصلی بنیاد اتریوم، تخمین‌های جدیدی برای «انتقال» شبکه این ارز دیجیتال به سازوکار اثبات سهام ارائه نموده اند. به گفته آنها، انتقال شبکه اتریوم به مدل اثبات سهام ممکن است در ماه اوت (مرداد) امسال تکمیل شود.

پرستون ون لون که یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم است. در روز پنج‌شنبه به شرکت‌کنندگان کنفرانس پرمیشنلس (Permissionless) گفت که انتقال شبکه به شیوه اجماع اثبات سهام، برای ماه اوت (مرداد) برنامه‌ریزی شده است. اما این را هم اضافه کرد که ممکن است این زمان باز دستخوش تغییر باشد.

پرستون در جریان میزگردی با جاستین دریک، محقق بنیاد اتریوم و لورین گابل (Lorien Gabel)، مدیرعامل مجموعه فیگمنت (Figment)، گفت: تا آنجایی که اطلاع داریم، اگر همه‌چیز طبق روال پیش برود، انجام انتقال تا ماه اوت (مرداد) منطقی به نظر می‌رسد. بنجامین کوهن (Benjamin Cohen) نیز روز پنج‌شنبه ویدئویی از این بحث در توییتر به اشتراک گذاشت.

ویتالیک بوترین، از معروف ترین بنیان گذاران اتریوم و جاستین دریک تخمین‌های مشابهی برای تاریخ تکمیل تغییر سازوکار شبکه ارائه کرده‌اند. با این وجود، بوترین که به تازگی در کنفرانس ویژه اتریوم در شانگهای چین سخنرانی کرده، در آخرین برآورد خود کمی محتاطانه تر عمل کرد. او گفت که تکمیل این انتقال ممکن است در سپتامبر یا اکتبر (شهریور یا مهر) انجام شود.

در ماه آوریل (فروردین) بود که تیم بیکو (Tim Beiko) از بنیاد اتریوم اعلام کرد که تکمیل این انتقال در زمان تخمینی قبلی آنها، یعنی ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد)، اتفاق نخواهد افتاد. با این حال، صحبت پرستون ون لون نشان می‌دهد که تیم توسعه اتریوم اشتیاق زیادی دارد تا تکمیل انتقال قبل از رسیدن به بمب سختی (Difficulty Bomb) شبکه در ماه اوت (مرداد) انجام شود.

زمانی که بمب سختی فعال شود، بلاک‌های شبکه به‌تدریج به قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج نیاز پیدا خواهند کرد و در نهایت استخراج اتریوم کاملاً غیرممکن می‌شود. توسعه‌دهندگان اتریوم در سال ۲۰۱۶ بمب سختی را به این منظور طراحی کردند که مطمئن شوند در آینده مجبور به تغییر سازوکار شبکه به اثبات سهام خواهند بود.

به‌دلیل تأخیر در انتقال، توسعه‌دهندگان اتریوم مجبور شده‌اند تاکنون چند بار اجرای بمب سختی را به تعویق بیندازند تا شبکه بتواند تا زمانی که آماده انتقال به اثبات سهام شود، فعال بماند. اگر توسعه‌دهندگان اتریوم آماده انجام انتقال در ماه اوت (مرداد) باشند، دیگر نیازی به عقب‌انداختن بمب سختی نخواهد بود و در نتیجه انتقال به اثبات سهام با دردسر کمتری انجام می‌شود.

قبل از انتقال اصلی، توسعه‌دهندگان یک انتقال آزمایشی نیز در یک شبکه آزمایشی به نام راپستن اتریوم (Ropsten Ethereum) انجام خواهند داد. از اواسط هفته گذشته نیز یک پول ریکوئست (Pull Request – نوعی درخواست بررسی نرم‌افزار) در پلتفرم گیت‌هاب تأیید نمود که انتقال آزمایشی در شبکه راپستن در تاریخ ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) انجام شود. این موضوع نشان دهنده نزدیک بودن زمان اتمام انتقال شبکه اصلی به اثبات سهام است. پیش تر نیز اتریوم چند انتقال به شبکه آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته بود.

انتقال اتریوم به اثبات سهام یک به روزرسانی مهم است که بسیاری منتظر آن هستند و باعث می‌شود تا شیوه اجماع فعلی با شیوه اثبات سهام شبکه بیکن چین (Beacon Chain) ادغام شود. با این روش ماینرها دیگر هیچ نقشی در شبکه ایفا نخواهند کرد. این ادغام اتریوم را از مکانیسم اجماع اثبات کار فعلی که مصرف انرژی زیادی دارد به اثبات سهام تغییر می‌دهد و میزان صدور واحدهای جدید را هم تا حدود ۹۰ درصد کاهش خواهد داد که می‌تواند در بلندمدت روی قیمت اتریوم تأثیر مثبت بگذارد.

منبع:”cryptobriefing