۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در حالی که برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که ادغام اتریوم ممکن است در نهایت این پلتفرم را از بیت کوین پیش بیاندازد، ویتالیک بوترین با به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد تغییر الگوریتم شبکه به اثبات سهام، تصور منتقدان الگوریتم اثبات سهام را «دروغ بی‌پرده» توصیف کرده است.

پاسخ ویتالیک بوترین به منتقدان ادغام الگوریتم اتریوم

برخی فعالان حوزه ارز دیجیتال معتقدند که تغییر الگوریتم شبکه اتریوم (ETH) به اثبات سهام (PoS) در نهایت این پلتفرم را به پیشی گرفتن از بیت کوین (BTC) راهنمایی می‌کند. ولی برخی دیگر از این فرصت استفاده کرده و در شبکه اجتماعی توییتر اظهاراتی منفی در ارتباط با ادغام اتریوم بیان می‌کنند. این اتفاق باعث رد شدن اظهارات ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) یکی از هم‌بنیان‌گذاران اصلی اتریوم شده است.

در توییتی شخصی، نیک پیتون (Nick Payton) سرمایه‌گذار بیت کوین از الگوریتم اثبات سهام انتقاد کرد. او استدلال خود را اینگونه عنوان کرد که: رای دادن به تغییر ویژگی‌ها در پلتفرم‌های PoS ثابت می‌کند که دارایی‌های PoS اوراق بهادار هستند.

بوترین به انتشار این پست پاسخ داده و تصورات پیتون را در مورد ادغام اتریوم به عنوان «دروغ بی‌پرده» توصیف کرده است. وی توضیح داد که در هر دو PoS و الگوریتم اثبات کار (PoW) نودهای بلاک‌های نامعتبر را رد می‌کنند.

در هفته‌ای که گذشت، جیمی سانگ (Jimmy Song) نویسنده کتاب بیت کوین نیز از PoS انتقاد کرده است. او تمرکززدایی PoS را زیر سوال برده بود. به نظر سانگ، این مکانیسم مشکل ژنرال‌های بیزانسی را حل نمی‌کند. بوترین در توییتی به اظهارات سانگ نیز اینگونه پاسخ داد:

جدای از بوترین، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) هم‌بنیانگذار اتریوم و طرفدار PoS نیز نظرات خود را ارائه کرده و گفته بود که «سطح حماقت در توییت سانگ فراتر از توضیح است».

اثبات سهام به اتریوم ساختاری لازم برای پیشی از بیت کوین را می‌دهد

از آنجایی که بسیاری از منتقدان الگوریتم اثبات سهام قبل از ادغام اتریوم به انتقاد از PoS پرداخته‌اند، یک محقق در حوزه دیفای افکار مثبتی را در مورد ادغام اتریوم ارائه کرده است. ویوک رامان (Vivek Raman) در یک تاپیک در توییتر گفته است که تغییر مکانیزم شبکه به PoS به اتریوم ساختاری اقتصادی می‌دهد تا تاج و تخت بیت کوین را در فضای ارزهای دیجیتال از آن خود کند.

در اوایل ماه جولای، اتریوم آزمایشی بزرگ را جهت ادغام شبکه در تست نت سپولیا (Sepolia) تکمیل کرد. این آزمایش، پلتفرم اتریوم را به الگوریتم PoS نزدیک‌تر می‌کند. توسعه‌دهندگان شبکه به این موضوع اشاره کردند که هنوز برخی مشکلات وجود دارد. ولی این مشکلات ادغام اتریوم را به تاخیر نخواهد انداخت.

منبع: Cointelegraph