۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و مالک شبکه اجتماعی توییتر، در ادامه تلاش‌های خود برای بهبود وضعیت اقتصادی این شرکت و ترویج شهروند-خبرنگاری اعلام کرده است که تولید‌کنندگان محتوی در توئیتر اکنون می‌توانند از محتوای خود کسب درآمد کنند.

به نقل از کوین تلگراف، از زمان تسلط ایلان ماسک بر توییتر، این شرکت چندین اقدام مهم برای تبدیل خود به یک تجارت سودآور انجام داده است که اخراج گسترده کارمندان اضافه و ارائه اشتراک‌ «توییتربلو» از جمله آن‌ها است. تیک آبی توییتر که قبلا به رایگان و تنها به افراد شناخته شده داده می‌شد، در سیاستهای جدید در ازای خرید اشتراک «Twitter Blue» که ماهانه ۸ دلار قیمت دارد به هر کس که متقاضی آن باشد تعلق می‌گیرد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ ویلیام شاتنر مجموعه NFT جدیدی را ارائه کرد

این موضوع اخیرا جنجالی در آمریکا به راه انداخته است و بسیاری از افراد و نهادهای معروف که قبلا تیک آبی منحصر به آن‌ها بود در برابر درخواست خرید اشتراک برای دریافت تیک آبی در توئیتر مقاومت کردند. اما ایلان ماسک این تغییر را برای توجیه اقتصادی پیدا کردن توییتر لازم می‌داند.

آخرین تغییر اساسی در توییتر امکان «درآمدزایی یا Monetization» است که به کاربران امکان می‌دهد از همه نوع پست در توییتر در سطح جهانی کسب درآمد کنند:

تولیدکنندگان محتوا درحال حاضر می‌توانند برای متن‌ها، تصاویر و ویدئوهای خود در سطح جهانی امکان خرید اشتراک را ارائه کنند.

ویژگی جدید «Monetization» به تولیدکنندگان محتوا در توئیتر این امکان را می‌دهد تا از فالوئرهای خود برای دسترسی به محتوای انحصاری که برای عموم قابل مشاهده نباشد، اشتراک ماهانه دریافت کنند. به این ترتیب افرادی که پس از سال‌ها تولید محتوا اعتبار و فالوئرهای زیادی به دست آورده‌اند، می‌توانند با استفاده از این ویژگی درآمد قابل توجهی داشته باشند.

توئیتر از تولیدکنندگان محتوا برای کسب درآمد تا حدود ۵۰٬۰۰۰ دلار تنها ۳٪ کارمزد می‌گیرد و پس از این ۵۰٬۰۰۰ دلار کارمزد توییتر به ۲۰٪ افزایش می‌یابد. همچنین شروع پرداخت‌ها به تولیدکننده محتوا با عبور از مرز درآمد ۵۰ دلار می باشد.

توییتر برای پردازش این تراکنش‌ها با شرکت پرداخت‌یار استرایپ (Stripe) قراردادی بسته است. هنوز هیچ صحبتی از پرداخت‌های رمزارزی به تولیدکنندگان محتوا در توییتر گفته نشده است اما در آینده هیچ بعید نیست که توییتر ایلان ماسک یک ویژگی اینچنینی را فعال بکند.